Bu şekilde tarama yapsam virüs yermiyim

AccescontrolX

Yeni üye
18 Eki 2021
5
2
Bir dosyayı açmadığım çalıştırmadığım sürece rardan çıkarsam ve virüstotal ile tarama yapıp sonucu alsam sorun ve sıkıntı yaparmı benim için , total sonucunda 1,2 free verse dikate alamalımıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim..

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Bir dosyayı açmadığım çalıştırmadığım sürece rardan çıkarsam ve virüstotal ile tarama yapıp sonucu alsam sorun ve sıkıntı yaparmı benim için , total sonucunda 1,2 free verse dikate alamalımıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim..
Sanal makinede açabilirsin virüs bulaşırsa sanal makineyi silebilirsin.

28 Eyl 2009
132
75
admin.php
Selamlar dostum, Bir zararlı yazılımı çalıştırmadığın sürece herhangi bir sorun olmaz.

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,641
1,174
Selamlar, rar dosyasını tarattıktan sonra açabilirsiniz. Rar taranıp açıldıktan sonra içinde ki dosyaları da ayrı olarak taratarak %100 sonuca ulaşabilirsin. Böylece kendini güvenceye almış olursun.

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
211
çok emin konuşuyorsun bacanak
adamin özgür hür iradesiyle çalıştırmadığı exe veyahut diğer uzantılı şeyler nasıl kendi kendisine çalışacak?

konuya dönersek virustotal pek yeterli sayılmaz bir sürü sandbox sistemiyle analiz ortamı sağlayan online siteler mevcut (any.run, intezer gibi gibi) onlarda inceleyip o şekilde çalıştırmanız daha sağlıklı olur.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
adamin özgür hür iradesiyle çalıştırmadığı exe veyahut diğer uzantılı şeyler nasıl kendi kendisine çalışacak?

konuya dönersek virustotal pek yeterli sayılmaz bir sürü sandbox sistemiyle analiz ortamı sağlayan online siteler mevcut (any.run, intezer gibi gibi) onlarda inceleyip o şekilde çalıştırmanız daha sağlıklı olur.
"Bir dosyayı açmadığım çalıştırmadığım sürece rardan çıkarsam ve virüstotal ile tarama yapıp sonucu alsam sorun ve sıkıntı yaparmı benim için , total sonucunda 1,2 free verse dikate alamalımıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.."

cevap burda saklı ;) Hunt & Hunter

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
211
"Bir dosyayı açmadığım çalıştırmadığım sürece rardan çıkarsam ve virüstotal ile tarama yapıp sonucu alsam sorun ve sıkıntı yaparmı benim için , total sonucunda 1,2 free verse dikate alamalımıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.."

cevap burda saklı ;) Hunt & Hunter
açıyorum dememiş farkındaysan çıkartıyorum demiş unpack ve execute arasında binlerce fark var. ekstra olarak altta yazdığım yazıyı tekrarlayarak okuyabilirsin

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
966
23
BJK
Ters - Zıt Yönde Bir Klonlama Yapılıp Autorun İçeren Malware Uzantıları Sayesinde Bu Olabilir USB Aygıtlarda Bu Dediğim Klonlama Haricî Normal Bir Şekilde Gerçekleşebiliyor Direk Olmaz Demek Yanlış Olur .

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
966
23
BJK
Eğer gerektiği kadar dikkat edilirse zararlı yazılım çalıştırılmadan bir sorun olmaz.
Resident Uzantısı Örnek Autorun Özelliğene Sahip Her Türlü Farklı Yöntemler Üzerinden Çalışabilir Veya O Rar Zannedilen Dosya Aslında Klonlama Üzerinden Bir Exe Dosyasıda Olabilir - Sanal Makinadan Bile Bulaşan Zararlı Yazılımlar Varken O Senaryonunda gerçeklesme ihtimali var 🙂

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.