Çözüldü Bu Wordpress'e Çözüm Yokmu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

savas_55

Üye
28 Ocak 2007
152
1
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi ne olacak bu wordpress şifreleri halen çözemiyormuyuz bildiğim araçlarla vs. olmuyor varmı yeni birşeyler bu konu ile ilgili.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savas_55

Üye
28 Ocak 2007
152
1
Database de bulunan wordpress md5 şuan kirilmasi imkansizdir diyebiliriz. Yani bosa ugrasmamalisin

Anladım hocam yada en mantıklısı sürekli wp kurarak farklı farklı ( wordlistimdeki ) şifreler ile kurup DB de ki hash ı almak hash = pass gibi kendi veri tabanımı oluşturmak biraz zaman alabilir ama öylesi daha iyi olacak sanırım en azından yapıklarım içindekini yakalarım.

I am nobody

Uzman üye
10 Haz 2016
1,072
0
Anladım hocam yada en mantıklısı sürekli wp kurarak farklı farklı ( wordlistimdeki ) şifreler ile kurup DB de ki hash ı almak hash = pass gibi kendi veri tabanımı oluşturmak biraz zaman alabilir ama öylesi daha iyi olacak sanırım en azından yapıklarım içindekini yakalarım.

Yaklaşık 1000 tane şifre deneyeciğini düşünürsek bu senin en az 1 haftanı alır gibime gelir senin düşündüğünü yapmak için quantum pc'lere felan lazım büyük bir database kurmak için aksi takdirde pek verimli sonuç alamazsın uğraşma bence yardım gerekirse özelden yaz ;)

savas_55

Üye
28 Ocak 2007
152
1
Yaklaşık 1000 tane şifre deneyeciğini düşünürsek bu senin en az 1 haftanı alır gibime gelir senin düşündüğünü yapmak için quantum pc'lere felan lazım büyük bir database kurmak için aksi takdirde pek verimli sonuç alamazsın uğraşma bence yardım gerekirse özelden yaz ;)

Biraz geç yazdım k.bakmayın.

Hayır çok fazla bir zaman almadı.

vps de bir p kurdum admin şifresini sürekli benim wordlistimde ki şifrelerle değiştirerek databaseden karşılıklarını aldım yaklaşık 160.000 wp şifrem oldu.

Dbye erişince md yapıp işlem yapınca site sabihi uyanıyor işe ve farklı şifre koyuyor ancak adamın şifresini ekarte edince kendi şifresiyle girdiğin için ortaktaşa kullanmış oluyorsun.

Gıcık olmadığım sitelere index atmıyorum başka amaçla sızıyorum sisteme o yüzden en minimum belirtilerle girmeliydim ve bu fikrimi denedim sonuçlar olumlu. Önerebilirim herkese.

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
Biraz geç yazdım k.bakmayın.

Hayır çok fazla bir zaman almadı.

vps de bir p kurdum admin şifresini sürekli benim wordlistimde ki şifrelerle değiştirerek databaseden karşılıklarını aldım yaklaşık 160.000 wp şifrem oldu.

Dbye erişince md yapıp işlem yapınca site sabihi uyanıyor işe ve farklı şifre koyuyor ancak adamın şifresini ekarte edince kendi şifresiyle girdiğin için ortaktaşa kullanmış oluyorsun.

Gıcık olmadığım sitelere index atmıyorum başka amaçla sızıyorum sisteme o yüzden en minimum belirtilerle girmeliydim ve bu fikrimi denedim sonuçlar olumlu. Önerebilirim herkese.

Bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Siteye bot atma programlarıyla hızlıca bir wordlist dolusu şifre md5'lenebilir aslında. Bu da benim aklıma gelen bir yöntem. :D

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.