Bu yola nerden başlamalı

Botres

Yeni üye
30 Ocak 2015
45
0
öncelikle Selamün Aleyküm
Pc den anladığımı sanırdım bu foruma baktıkça aslında ne kadar cahil olduğumu fark ettim
kendimi geliştirmek istiyorum
o kadar cahilimki yazılım dilelrinin ismini bilmiyorm bu hackerlık yoluna hangi dili öğrnerek başlamalıyım bu işte uzman kişilere soruyorum
ders linki atarsanız da sevinirim

C sharp

Katılımcı Üye
8 Ağu 2015
805
0
yazılım istiyorsan oku ;
http://www.turkhackteam.org/c-j-vb-...gramlama-dili-secimi-hakkinda-kisa-bilgi.html
deface istiyorsan;

-Başlangıc icin kendine index yap. konular mevcut.
-Brute ile site düşür ,araştır. index atmayı shell atmayı ogrenirisn en azından.
-sonra sql acıgına gec. manuel veya havij ile yapılıyor , konular vardır.
-sonra xss upload gibi acıkalr var bir sürü. istersen onlarada bakabilirsin veya kali lınux kurup , lınuxu ogrenmeye calısırsın. lınux'n icinde bir cok arac mevcut fakat terminal komutlarını ogren. bir cok alternatif var. indirip sanal pc ye kurabilirsin. sqlmap ile daha kolay site tarayabilirsin. konular mevcut.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.