bugbounty halen yapılabilirmi

İMPratorpy

Yeni üye
13 Ağu 2021
49
8
22
bugbounty ile ugraşıyorum açık buldum birkaçtane ama herhangi bir ödül verilmedi bugbounty ile büyük paralar halen kazanılırmı yapan arkadaşlar tavsiye verebilirmi tek bir açığa mı bakmalıyım yoksa birçok farklı açıklarımı denemeliyim sorum da bir yanlışlık varsa kusura bakmayın

TeGolden

Yeni üye
27 Tem 2023
37
5
evet dostum bug bounty çok para kazandırır ancak instagram twitter gibi platformların bulduğunda baya tuzlu paralar alabilirsin ancak çok mümkün gözükmüyor ne kadar vericeklerini araştırarak bulabilirsin.

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
467
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Bug bounty açık bulmak ile bitmiyor, burada belirlediğin strateji çok önemli.

Örnek bir senaryo düşünürsek; Security Employee statüsünde birine mail attınız, zafiyetten bahsettiniz.
İlk mail de tehditkar konuşmaktan kaçının, iyi niyetli cümleler kurmaya özen gösterin ve Bug Bounty yaptığınızdan bahsedin.
Bunun gibi bir çok noktaya dikkat ettiğiniz de en kötü ihtimalle şirketlerin 10/4'ü olumlu sonuç verecektir.

Naçizane fikrim ve önerim; Yurt dışı şirketlerine yönelmeniz,

Almanya'ya ait bir şirkette böyle bir deneyimim oldu, c# mvc diline hakimsen gel backend'e otur dediler ödül (veremediler) :)

Esenlikler dilerim.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,774

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.