Bulut Madencilik (Cloud Mining) Nedir ? Nasıl Yapılır ?

teknochain

Yeni üye
18 Ağu 2017
26
0
Başlarken

Birçok kişi evinde Bitcoin Madenciliği İle ilgileniyor, ancak bugünlerde evde madencilerin kâr sağlamaları giderek daha da zorlaşıyor . Bir kişinin madencilik ortamına katılabilmesi için, bir grup faktörü hesaplayarak buna değer olup olmadığına karar verir . Ardından Madencilik Cihazlarını Alıp Bu Agresif Sektöre Dahil Olur.

Madenciliğe Başlamak İsteyen Birinin yapması gereken ilk şey, birkaç istatistiği kontrol etmektir. Bu madencilik donanımının yürütme (hashrate) Gücü , Bitcoin şebekesinin mevcut zorluğu ve bir madencilik cihazıyla ilişkili elektrik maliyetlerini içerir. Şimdi Bu Değişkenleri İnceleyelim

Dört Değişken

Hashrate


İyi bilinen bir üreticinin önceden hazırlanmış bir madencilik cihazı, makinelerin hashrate Gücüne veya cihazın madencilik hesaplamalarını yapabileceği hıza ilişkin ayrıntıları verecektir. Cihaz performansı, saniyede çözülen her hesaplama için genellikle terahashes cinsinden ölçülür. Bu istatistik, makinenin iyi performans gösterdiğinde, bir kişiye kaba bir fikir verebilen mevcut kararsızlık zorluğuna [karmanın bulmasının ne kadar zor olduğun ] karşı ölçülebilir . Madencilik zorluğu her 2016 blokta değişir ve mevcut ağ zorluğu Bu Yazı Yayınlandığı anda 460.769.358.091’dir.
Elektrik

Bitcoin Madenciliği İşlemine Başlarken Dikkat EdileceklerMadencilik ayrıca elektrik tüketiminin maliyetini de içerir. Biryerden Ücretsiz Eelektirk Sağlamadıkça, madencilik teçhizatına güç sağlama maliyeti her zaman devreye girer. Bir makinenin yatırım getirisi (ROI) madencileri, karma yürütme performansını tüketilen elektrikli watt sayısına bölmek zorundadır. Büyük maden tesisleri, hidroelektrik ve jeotermal güç gibi daha farklı kaynak türlerini kullanarak elektrik maliyetlerini dengelemek için yollar bulmuştur. Elektrik enerjisi, yaşadığınız yere bağlı olarak farklı masraflara sahiptir, örneğin, ABD ortalama kilogram saatte yaklaşık 12 cent’tir. Dünyadaki diğer bölgelerde, özellikle Çin ve Hindistan gibi bölgelerde elektrik Fiyatı Türkiyeye Kıyasla Çok Düşüktür.

Cihaz Maliyeti

Madencilik Kâr Hesaplaması Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken Bir Başka Noktada, Miner alımı için maliyettir. Önceden üretilmiş madencilik ekipmanları, performansa bağlı olarak ve cihaz yeni veya kullanılıyorsa 500 $ ila 2.000 $ arasında Bir Değerde. Orijinal yatırımınızın önüne geçmek için, bir makinenin fiyatını karşılamak için yeterli miktarda para ödemek zorundasınız Bu Masrafları Ödedikten Belli Bir Süre Sonrakâr sağlamaya Başlarsınız. Göz önüne alınması gereken diğer hususlar, birden çok makine için raflar satın almak, tüm minerları bir arada tutturmak için bağlayıcı Ve Sabitleyici Tarzda Ekipmanlar Almanız Gerekecektir. teknochain.com

Zaman ve Bakım

Bitcoin Madenciliği İşlemine Başlarken Dikkat EdileceklerBitcoin madenciliğinde Bakım Ve Kurulumda Ciddi Bir Zaman Almaktadır. Aynı zamanda sürekli çalışan Miner Cihazlardada Arızalar Meydana Gelicek Özellikle sıcak Havalarda Soğutma Ve Fan Değişimine İhtiyaç Duyulacaktır. Buna ek olarak, Temel Seviyedede Olsa Mdencilik İşleminde Yazılım Ve Kodlama İşlemlerinde Kendi Kendinize Yetecek Kadar Bilgi Sahibi Olmalı ve kablolama ,yedek parçaları nasıl yapılandırılacağı Hakkında Bilgi Sahibi Olmalısınız.Madencilikten Ziyade Büyük veri Tesisleri, Günde 24 saat çalışan binlerce makineye bakmak için çalışanlar kiralamaktadır.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.