C# access vari tabanı sorunu

Eren Yılmaz

Yeni üye
14 Ara 2022
27
1
Selam. projemde kullanığım access veri tabanı "baglanti.open()" da şu hatayı veriyor 0= "Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil." microsoftun kendi sitesinden veritabanı için bir araç indirmiştim onu indiridsem sorun çözülür diye okumuştum fakat sorun hayla devam ediyor, bu problemi nasıl çözebilirim? (visual studio 2022, access son sürüm kullanıyorum);

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,742
1,510
Soruna yardımcı olmayacak ama dbms değiştirsen ? ms access kendine yapabileceğin pek iyi bir teknoloji yatırımı olmayabilir. Değişiklik için veya yönelmek için tavsiye istersen tartışabiliriz.

Eren Yılmaz

Yeni üye
14 Ara 2022
27
1
kullandığın kod kısmını paylaşabilirsen yardımcı oluruzç.
OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=\"C:\\Veri Tabanı\\Database12.accdb\"");
baglanti.Open();
OleDbCommand sorgu = new OleDbCommand("select ad, sf from Tablo1 where ad=Adım1 and sf=Adım2", baglanti);
sorgu.Parameters.AddWithValue("Adım1", textBox1.Text);
sorgu.Parameters.AddWithValue("Adım2", textBox2.Text);
OleDbDataReader dr = sorgu.ExecuteReader();

kodun tamamı bu şekilde. projeyi çalıştırdığımda baglanti.open(); kısmında "Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil." diyor.

Soruna yardımcı olmayacak ama dbms değiştirsen ? ms access kendine yapabileceğin pek iyi bir teknoloji yatırımı olmayabilir. Değişiklik için veya yönelmek için tavsiye istersen tartışabiliriz.
Yanlış anlamadıysam veri tabanını değiştirmemi öneriyorsunuz. ben lise bilgisayar bölümü okuyorum, hoca bizden access veri tabanlı bir proje yapmamızı istedi bu yüzden başka bir veri tabanına geçme imkanım yok maalesef.

Ben şuan öyle yaparak bağlandım.
Nordvpn açılmadı açmak için protonvpn kullandım
Nordvpn açıldıktan sonra bir lokasyona bağlandım bağlandıktan sonra
protonvpn'de bağlandığım lokasyondan çıkış yaptım ve şuan nordvpn'e bağlıyım.
İlginç. Tekrar deneyip sonuçları yazarım.

Ben şuan öyle yaparak bağlandım.
Nordvpn açılmadı açmak için protonvpn kullandım
Nordvpn açıldıktan sonra bir lokasyona bağlandım bağlandıktan sonra
protonvpn'de bağlandığım lokasyondan çıkış yaptım ve şuan nordvpn'e bağlıyım.
Yok hocam maalesef olmuyor. Ben beceremiyorda olabilirim. Protonvpn'i açıp Nordvpn'a giriyorum herhangi bir yeri seçiyorum bağlanılacak "connecting..." yazısı ile kalıyor. Protonvpn'i kapatıyorum yine o yazıda kalıyor. Birde Nordvpn'i kapatmazsam (uygulamasını) hiçbiryere bağlı olmamasına rağmen internete erişim sağlayamıyorum, kapatınca düzeliyor. Ayrıca eğer siz yeni değilseniz, bu sorun bugünden itibaren mi olmaya başladı? siz biliyor musunuz?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.