C++ ASM Kullanımı (?)

BiqJunior

Üye
26 Nis 2013
202
5
Arkadaşlar c++ dilinde asm kullanımının mantığını bir türlü çözemedim internette yapılan videolardanda anlamadım mantık nedir anlatabilecek olan yada mantığını öğreten bir kaynak gösterebilirmisiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Arkadaşlar c++ dilinde asm kullanımının mantığını bir türlü çözemedim internette yapılan videolardanda anlamadım mantık nedir anlatabilecek olan yada mantığını öğreten bir kaynak gösterebilirmisiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Mantikdan kastin ne c bazi konularda erisimimizi kisitladiginda asm kullanilir

BiqJunior

Üye
26 Nis 2013
202
5

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Genelde CS:GO hileleri C++ ile yapılıyor.

WriteProcessMemory ve ReadProcessMemory ileydi yanlış hatırlamıyorsam.

Sen de onları kullanabilirsin.

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
c++ ile asm kullanıp oyun içersinde hile yapman olanak sağlayabilir fakat cheat engine gibi memory dump yapmak için asm+ disasmbly bilmen gerek ve bunlar baya ileri konular yıllarını harçamalısın en iyisi yapıcagın şeyi düşünmek ve doğru yolu seçmek

BiqJunior

Üye
26 Nis 2013
202
5
c++ ile asm kullanıp oyun içersinde hile yapman olanak sağlayabilir fakat cheat engine gibi memory dump yapmak için asm+ disasmbly bilmen gerek ve bunlar baya ileri konular yıllarını harçamalısın en iyisi yapıcagın şeyi düşünmek ve doğru yolu seçmek

C++ ta ASM kullanımını öğrenmek için nasıl bi yol izlemeliyim bilmiyorum kaynak vs. lazım öğrenmem için bu işlerle ilgilenen birisi yokmu forumda bi kaynak bi yol gösterse çok iyi olur

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad orada asm bloğunda bir fonksiyonu tam olarak alacaksın. O ekran görüntüsünde gösterdiği, hafızanın o anki hali. Hileyle alakası yok.

İnputları, outputları belirlemek için de özel bir notasyon vardı, tam hatırlamıyorum ve compiler'dan compiler'a değişir, mesela borland ile GNU için aynı olmamalı.. sanırım

:("=<değişken>") (<programındaki değişken)

deyip değişkenleri asm bloğuna aktarıyorduk...

Şimdi tutorial aradım, ama codeproject'te benim yazdığım notasyonla alakasız şeyler çıktı, bence sıfırdan bir tutorial oku. Compiler'lar bile gelişip güncelleniyorlar bu devirde.

BiqJunior

Üye
26 Nis 2013
202
5
Üstad orada asm bloğunda bir fonksiyonu tam olarak alacaksın. O ekran görüntüsünde gösterdiği, hafızanın o anki hali. Hileyle alakası yok.

İnputları, outputları belirlemek için de özel bir notasyon vardı, tam hatırlamıyorum ve compiler'dan compiler'a değişir, mesela borland ile GNU için aynı olmamalı.. sanırım

:("=<değişken>") (<programındaki değişken)

deyip değişkenleri asm bloğuna aktarıyorduk...

Şimdi tutorial aradım, ama codeproject'te benim yazdığım notasyonla alakasız şeyler çıktı, bence sıfırdan bir tutorial oku. Compiler'lar bile gelişip güncelleniyorlar bu devirde.
bu konuyu açmadan haftalar öncesindede araştırıyordum, hala daha araştırıyorum anlayabileceğim bir kaynak hala bulamadım cvp için teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.