Çözüldü C# başka forumdan veri çekme

s3rsr1

Üye
22 Tem 2012
52
0
Merhaba,

İyi günler benim iki tane form'um bulunmakta. Form1 user login olarak giriş yapılmakta ve combobox'dan örnek olarak depo yu seçen birisi form2 de depo butonunu aktif etmiş olacak diğer kalan butonlar pasif halde kalmasını istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim. Yani form2 deki pasif halde bulunan butonları Form1'De seçilen öğeye göre nasıl aktif hale getirebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Uzun süredir C# kullanmadım ama şu şekilde diye hatırlıyorum:

Kod:
Form1 frm1 = new Form1();
frm1.Button1.Enabled = true;

Burada Button1, Enabled ve true kısımlarını isteğine göre değiştirirsin.

s3rsr1

Üye
22 Tem 2012
52
0
Yorumunuz için teşekkür ederim dediğinizi yapıyorum ama malesef olmuyor buton aktif hale gelmiyor combobox içerisinde bulunuyor yani combobpx'da depo seçildiğinde form2 deki depo butonu aktif hale gelsin istiyorum

TurkHackAnkara

Katılımcı Üye
7 Haz 2016
607
4
Aynen
Şimdi bunu şöyle yaparsın

Form 2 şöyle olsun:

oluştur formunu orada public Form2()
{
InitiliazaCompenent();
}

olacak orayı şöyle yap

public Form2(string setings)
{
InitiliazeCompenent();
}
Böyle yapınca form2 yi açmak için Form2 frm2 = new Form2("Buraya ayarlar gelecek");
şeklinde olacak işte buraya ayrlar gelecek dediğim yerdeki yazılar form2 deki setting yerine geçecek buna göre kontrol ettir veriyi aktar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.