C# Çalıştır Komutu (WİN+R) KODU NEDİR ?

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Kod:
        static class KeyboardSend
        {
            [DllImport("user32.dll")]
            private static extern **** keybd_event(byte bVk, byte bScan, int dwFlags, int dwExtraInfo);

private const int KEYEVENTF_EXTENDEDKEY = 1;
            private const int KEYEVENTF_KEYUP = 2;

public static vo id KeyDown(Keys vKey)
            {
                keybd_event((byte)vKey, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY, 0);
            }

public static vo id KeyUp(Keys vKey)
            {
                keybd_event((byte)vKey, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY | KEYEVENTF_KEYUP, 0);
            }
        }

private vo id button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            KeyboardSend.KeyDown(Keys.LWin);
            KeyboardSend.KeyDown(Keys.R);
            KeyboardSend.KeyUp(Keys.R);
            KeyboardSend.KeyUp(Keys.LWin);
        }

Kod çalışıyor denedim. Şu "vo-id" kelimesinin arasındaki boşlukları silmeyi unutma.

Bunu eklemeyi unutma
Kod:
using System.Runtime.InteropServices;

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Kod:
        static class KeyboardSend
        {
            [DllImport("user32.dll")]
            private static extern **** keybd_event(byte bVk, byte bScan, int dwFlags, int dwExtraInfo);

private const int KEYEVENTF_EXTENDEDKEY = 1;
            private const int KEYEVENTF_KEYUP = 2;

public static vo id KeyDown(Keys vKey)
            {
                keybd_event((byte)vKey, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY, 0);
            }

public static vo id KeyUp(Keys vKey)
            {
                keybd_event((byte)vKey, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY | KEYEVENTF_KEYUP, 0);
            }
        }

private vo id button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            KeyboardSend.KeyDown(Keys.LWin);
            KeyboardSend.KeyDown(Keys.R);
            KeyboardSend.KeyUp(Keys.R);
            KeyboardSend.KeyUp(Keys.LWin);
        }

Kod çalışıyor denedim. Şu "vo-id" kelimesinin arasındaki boşlukları silmeyi unutma.

Bunu eklemeyi unutma
Kod:
using System.Runtime.InteropServices;

Dostum Saolda şimdi komut kısmı kaldı :d nasıl komut göndericem mesela temp acsın argatamus gibi filan kodları yok :D

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Dostum Saolda şimdi komut kısmı kaldı :d nasıl komut göndericem mesela temp acsın argatamus gibi filan kodları yok :D

Sırf temp dosyası yada herhangi bir klasörü açacaksanız çalıştır açma (win + r) koduna gerek yok.
Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]string[/COLOR] tempyol = System.IO.[COLOR="Green"]Path[/COLOR].GetTempPath(); [COLOR="SeaGreen"]//burada temp dosyasının yolunu alıyosun.[/COLOR]
System.Diagnostics.[COLOR="green"]Process[/COLOR].Start(tempyol); [COLOR="seagreen"]//burada da temp klasörünü açtırıyosun.[/COLOR]

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Sırf temp dosyası yada herhangi bir klasörü açacaksanız çalıştır açma (win + r) koduna gerek yok.
Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]string[/COLOR] tempyol = System.IO.[COLOR="Green"]Path[/COLOR].GetTempPath(); [COLOR="SeaGreen"]//burada temp dosyasının yolunu alıyosun.[/COLOR]
System.Diagnostics.[COLOR="green"]Process[/COLOR].Start(tempyol); [COLOR="seagreen"]//burada da temp klasörünü açtırıyosun.[/COLOR]

dostum benim acmak istediğim dosya %temp% yani kullanıcı adının ardından geçiyor her kullanıcı adını bilinmediğinden çalıştırdan direk %temp% yazarak o dosya acar ama temp yazarsan normal tempi acar çalıştırdan illa açılmalı farklı yolu varsa söylersen sevinirim

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
dostum benim acmak istediğim dosya %temp% yani kullanıcı adının ardından geçiyor her kullanıcı adını bilinmediğinden çalıştırdan direk %temp% yazarak o dosya acar ama temp yazarsan normal tempi acar çalıştırdan illa açılmalı farklı yolu varsa söylersen sevinirim

Benim verdiğim kod zaten kullanıcı adının ardından gelen Temp dosyasını açıyor merak etme. Keşke deneseydin bir kerecik :confused:

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
C:\Windows\Temp burdakı dosya değil
C:\Users\ahmet\AppData\Local\Temp //burdakı yolu acsın ahmet olan pc adı anladınmı knk

Senin isteğini anladım zaten ama sende neden açılmadığını çözemedim..
Evet hocam benim bilgisayarda tam da senin istediğin yeri açıyor ama sende olmadı sanırsam?

Bu kodu denermisin bende buda istediğin yeri açıyor.

Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]string[/COLOR] tempyol = [COLOR="Green"]Environment[/COLOR].GetEnvironmentVariable([COLOR="Red"]"temp"[/COLOR]); [COLOR="SeaGreen"]//burada temp dosyasının yolunu alıyosun.[/COLOR]

Son düzenleme:

harribarri14

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
577
0
-EVREN-
Senin isteğini anladım zaten ama sende neden açılmadığını çözemedim..
Evet hocam benim bilgisayarda tam da senin istediğin yeri açıyor ama sende olmadı sanırsam?

Bu kodu denermisin bende buda istediğin yeri açıyor.

Kod:
[COLOR="RoyalBlue"]string[/COLOR] tempyol = [COLOR="Green"]Environment[/COLOR].GetEnvironmentVariable([COLOR="Red"]"temp"[/COLOR]); [COLOR="SeaGreen"]//burada temp dosyasının yolunu alıyosun.[/COLOR]

Dostum format atmıstım 2 saatir bekliyorum yüklenmesini :D ondan konuyu iyice acıklık getirim diye dedim yükleme bitsin denicem

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.