C dili giriş yardım

fidan6363

Yeni üye
29 Ara 2009
39
0
Merhaba arkadaşlar. Şimdi herkes her yerde c dilini anlatıyor ama kimse girişi anlatıyor ya da buyuk ihtimalle ben anlamıyorum. C dili ile ilgili bir kitap okuyorum, kitapta ilk program yapımını anlatıyor ama ben ne kadar video izlesem başka yerlerdne okusam sa yapamadım.
Linux işletim sistemini kullanıyorum.
Gnu emacs 24 diye bir derleyeci programı var( nasıl kullanılıyor anlamış değilim)
Ilk metin dosyasını açıyorum

/* Şekil 2.1:fig02_01.c
C ile ilk program */
#include<stdio.h>

int main ( )
{
printf ( "C'ye hoş geldiniz!\n" ) ;

return 0;
}

Yazıyorum ve kaydediyor, dosyanın uzantısı da değişiyor sanırım bir de yazılar renk değiştiriyor ama başka birşey olmuyor. Nerde yanlış yapıyorum ?
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

besiktaslisamet

Katılımcı Üye
13 Mar 2013
295
0
Dostum sen bu kodu yazıyorsun ve derleyip çalıştırmıyorsun ve programın çalışmasını istiyorsun sana önerim linux da not defterine yazıp dosyanın uzantısını .c yapıp gcc ıle derlyıp calıstırmak veya windows ile dev c++ kullanman google a gcc kullanımı yazarsan çıkacaktır

fidan6363

Yeni üye
29 Ara 2009
39
0
Dostum sen bu kodu yazıyorsun ve derleyip çalıştırmıyorsun ve programın çalışmasını istiyorsun sana önerim linux da not defterine yazıp dosyanın uzantısını .c yapıp gcc ıle derlyıp calıstırmak veya windows ile dev c++ kullanman google a gcc kullanımı yazarsan çıkacaktır
Not defterinde yazıp uzantısıni c yapıyorum sonuç yine değişmiyor. Emacs ta nasıl derleyeceğim bunun hakkında fikrin var mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.