C Dili Hangi pragramlarla yazılır...

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Arkadaşlar C dilini yazmak için kullandığınız en rahat , sorunsuz ve kullanışlı program hangisidir.Dev C++ kullanıyordum siyah ekrana girmiyordu bir ara, CodeBloks var oda matematiksel hatalar yapıyor anlamıyorum nedenini kullandığınız program ismini yazarsanız çok makbule geçer ünide kullanıcam...
-----------------------------------SORUN NEDİR DİYENLER İÇİN------------------------------------------
şuana kadar dev c++ , visual , codebloks gibi programlar kullandım. Dev c++ ve codebloks kullanıyorum şuan eskiden böyle bir durum yoktu ama format attım hala düzelmedi işlemleri yanlis hesaplıyor.

Kod:
include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <conio.h>

main()
{

int a;
printf("sayi giriniz...");
scanf("%d",&a);
printf("sayiniz:%d",&a);

getch();
}
a2lrJ5.jpg

Sonuc ekranı ne alaka çözemedim.Yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Windows için yazıyorsan Visual C++, linux için yazıyorsan C/C++ için olan Eclipse IDE.. başka bir şey kullanılmaz. Diğerlerinin sorunlarıyla, sıkıntılarıyla uğraşacağına mis gibi metin editöründe yazar, gcc ile compile edersin.

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
zztri'nin dediği gibi Visual C++ kullan. DevC++ a hiç gerek yok. Zaten Windows kullanıyorsan Visual Studio dışında bir editör kullanmaya gerek yok. Ek olarak PCde Notepad++ olsun, her türlü işini görürsün.

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Visual 3-4 sene önce kullanıyorudum ama kurarsam gene o hatayı vermez mi siyah ekranda yanlış hesaplamalar yapılıyor yukarıda resim attım iki programda da bu tesadüf olamaz.Sanki farklı bir sorun var...

Burak.C.

Yeni üye
22 Ağu 2010
1
0
başlangıç için visual studio rahat olur neden dersen f10 tusuyla satır satır kodu işleterek mantıksal vb hataları kolayca yakalayabiliyorsun. if in hangi aralıgına gitti whilede hangi degerle çıktı görebilirsin yada mouse değişkenin üzerine götürdüğünde değişkenin içerisindeki aldığı değerleri de izleyebiliyorsun. Bu sorunları aşana kadar visual studio kullanmanı öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.