C diskini veri kaybı olmadan MBR'den GPT'ye çevirebilir miyim?

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
Dostlarım C diskimi yani Windows işletim sisteminin kuruluğu olduğu diski MBR'den GPT'ye çevirmem gerekiyor. UEFI gerektiren birkaç ayarlama yapmam lazım. Veri kaybı yaşamadan geçiş yapmak mümkün mü? İşin ehli olanlar cevap verirse sevinirim.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,694
564
videoya bi göz atabilirsiniz
C diski haricinde diğer disklerde veri kaybı olmadan MBR to GPT yapılabiliyor. Bu video başka bir disk için işlem yapılıyor. Benim sorum ise C diski için. İşletim sisteminin kuruluğu olduğu disk. Attığın videoyu kendin izledin mi acaba dostum 🙂 Konuda son kısımda belirttiğim cümle de bunun içindi. Diğer disklerde oluyor ama C diskinde oluyor mu diye.

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
C diski haricinde diğer disklerde veri kaybı olmadan MBR to GPT yapılabiliyor. Bu video başka bir disk için işlem yapılıyor. Benim sorum ise C diski için. İşletim sisteminin kuruluğu olduğu disk. Attığın videoyu kendin izledin mi acaba dostum 🙂 Konuda son kısımda belirttiğim cümle de bunun içindi. Diğer disklerde oluyor ama C diskinde oluyor mu diye.
benim hatam 🫡 haricinde biçimlendirmeden olcanı sanmam

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
822
315
Dostlarım C diskimi yani Windows işletim sisteminin kuruluğu olduğu diski MBR'den GPT'ye çevirmem gerekiyor. UEFI gerektiren birkaç ayarlama yapmam lazım. Veri kaybı yaşamadan geçiş yapmak mümkün mü? İşin ehli olanlar cevap verirse sevinirim.
çevirebilirsin veri kaybı olmadan daha önce cmd ile yapmıstım arkıma

simdi öncelikle sistemini yeniden baslat shift basılı tut
images
ve burdan komut istemi var buna gir sonra mbr2gpt /convert /allowFullOS bunu yapıstır tabi arastırabilirsinde
jo2367f.png
ben yaptım ve böyle oldu çünkü ben gpt deyim sen yapınca burda çevirme islemleri olcak bisey silinmiyor ben yapmıstım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.