C# Dizilerle ilgili problemim

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
Doğru mu anladım bilmiyorum ama ;
https://paste.ubuntu.com/p/pDTmKhYkvP/

eleman sayısını net belirttiği için amacıma ters düşüyor demişsiniz ama for döngüsü içerisinde ne kadar döndürürseniz o kadar veri girişine izin verecek zaten.Onu kontrollü bir şekilde engelleyebilirsiniz mesela kullanıcı istediği kadar veri girişi yapsın ama mesela "x" tuşuna bastığı zaman döngüden çıkılsın ve yazdırmak ister misiniz sorusu sorulsun gibi..
Yanlış anladıysam mesajımı alıntılayıp cevap verin lütfen. metin169met

Son düzenleme:
20 Nis 2015
52
0
Doğru mu anladım bilmiyorum ama ;
https://paste.ubuntu.com/p/pDTmKhYkvP/

eleman sayısını net belirttiği için amacıma ters düşüyor demişsiniz ama for döngüsü içerisinde ne kadar döndürürseniz o kadar veri girişine izin verecek zaten.Onu kontrollü bir şekilde engelleyebilirsiniz mesela kullanıcı istediği kadar veri girişi yapsın ama mesela "x" tuşuna bastığı zaman döngüden çıkılsın ve yazdırmak ister misiniz sorusu sorulsun gibi..
Yanlış anladıysam mesajımı alıntılayıp cevap verin lütfen. metin169met

Kesinlikle doğru anlamışsınız ama ben şunu yeni farkettim kendi yazdığım kodla dile getirdiğimde bi tezalık var sanırım. For döngüsü ile hem kendimi sınırlandırıp hem de girdiğim kadar olmasını istemişim. Sizin bahsettiğiniz, istediğim kadar eleman girip x e basınca döngüden çıkılması olayı sanırım başka bir kod istiyor.
Sizin paylaştığınız kodu da bilgisayarı açar açmaz deneyeceğim henüz iyi olmadığımdan bakarak çıktıyı çok iyi ön göremiyorum

Bir de kendi yazdığım koddaki hatanın sebebini açıklayabilir misiniz? Resimde de belirttiğim gibi altı kırmızı çizili oluyor. Aykırı bir şey yaptığımıda düşünmüyorum ama

Son düzenleme:

anonuser23532

Kıdemli Üye
9 Ara 2017
2,602
12
Kesinlikle doğru anlamışsınız ama ben şunu yeni farkettim kendi yazdığım kodla dile getirdiğimde bi tezalık var sanırım. For döngüsü ile hem kendimi sınırlandırıp hem de girdiğim kadar olmasını istemişim. Sizin bahsettiğiniz, istediğim kadar eleman girip x e basınca döngüden çıkılması olayı sanırım başka bir kod istiyor.
Sizin paylaştığınız kodu da bilgisayarı açar açmaz deneyeceğim henüz iyi olmadığımdan bakarak çıktıyı çok iyi ön göremiyorum

Bir de kendi yazdığım koddaki hatanın sebebini açıklayabilir misiniz? Resimde de belirttiğim gibi altı kırmızı çizili oluyor. Aykırı bir şey yaptığımıda düşünmüyorum ama
@metin169met
Çıktısı ;
8UHlZu.png

Bir dizi vermek istiyorsanız bu dizinin uzunluğunu da belirlemek zorundasınız hatayı o yüzden veriyor..
Yazdığımız kodda Dizilerin Resize özelliğini kullanarak kullanıcı veri girdikçe uzunluğunu arttırmasını sağladık.(Ama söylediğinizde for döngüsü 5 kere dönüyor zaten o kodu yazmayıp direkt kırmızı yere 5 de yazsak çalışırdı).
x'e basınca çıkması olayı da basit bir if kontrolü ile yapılabilir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.