c# dosya yükleme

hallstein

Yeni üye
24 May 2014
34
0
c# ile bir program yazıyorum ve dosya yükleye basıldıgı zaman seçtigim dosyayı programın içine yüklemek ve propertygrid'de göstermesini istiyorum nasıl yapabilirim?

hallstein

Yeni üye
24 May 2014
34
0
ben seçme veya ismini bi yerde göstermesini istemiyorum bunları zaten yaptım seçtigimi yüklemesini istiyorum ve propertygrid'te listelenmesini istiyorum, yinede teşekkürler yorumun için

erdmarsln

Katılımcı Üye
30 Haz 2015
308
0
Ankara
dostum property grid işleri biraz karışık internetten araştırdım class giriyor işin içine linkden bakabilirsin property grid için.eğer anlamassan anlatabildiğim kadar yardımcı olurum

Using Property Grid in C#

şöyle yapabilirsin zaten seçme işini vs yaptım diyosun onları yaptıysan bir for döngüsü ile klasör içindeki tüm dosyaların isimlerini alabilirsin FileInfo ile bunların isimlerini de property gride yazdırırsın.şimdi tam anlatamadım biliyorum ama adım adım sen yaptıkça sorarsan adım adım yardım ederim

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim arkdaşlar cevap vermişler aslında ama ben de birşey yazayım dedim. Yüklemekten kastın kopyalamak galiba. Bunu birçok yöntemle yapabilrsin. Google a C# dosya kopyalama diye yazsan bir sürü sonuç çıkar. Hani hiçbirini yapamadın diyelim, C# da cmd komutlarını çalıştırabiliyorsun. cmd ile kopyalama işlemi için de cmd copy dosya.exe hangiisimdekaydetsin.exe şeklinde yapabilirsin. Nasıl kopyalamak istediğin sana kalmış artık. C# ile en basit haliyle kod şöyledir. Önce system.IO kütüphanesini eklersin programa ve
File.Copy("dosyanın bununduğu klasörü ve ismi","hangi isimde kaydetmek istersen o isim")

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.