c# ezana duyarlı müzik çalar.

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Merhaba arkadaşlar boyle bir proje dusunuyorum yapılması olanaksızmı yoksa yapılabilirmi. bir siteden konumumuza ati ezan vakitlerini çekip mp3 çaların içerisine ekliyecegim ve ezan çalmadan 5 dk once durucak ezan okunduktan 5 dk sonra devam edecek. size bu mümkün mü ?

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
başlıyacagım ama ileride sıkıntı çıkarır dediğiniz bir durum olurmu mesela siteden verileri çekicem konuma göre ancak çekememe durumu olurmu yada ne biliyim başka bir sıkıntı çıkara bilecek bir durum

Sıkıntı çıkabilir mi? Her zaman sıkıntı çıkabilir örneğin dediğin gibi veri çektiğin site ilgili sayfadan veri çekilmesini engelleyebilir hatta site kapanabilir onun için verileri BURADAKİ adresten çekmeni tavsiye ederim. Birde program içerisinde kesinlikle bir güncelleme sistemi olmalı yani kullanıcılar güncelleme için indirme adresine gidip tekrar kendileri indirmemeli programın kendi içinde güncelleme sistemi olmalı böylece bir sorun olduğunda düzeltip tekrar tüm kullanıcılarına erişebilirsin.

baya bir zor olucak ama bir yerden baslıyalım bakalım halledersem paylaşırım eyvAllah yardımlarınız için bunu bitirme projesi olarak okula sunmak ıstıyorum hoca kabul ederse hocamdanda yardım alırım teşekkr ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
başlıyacagım ama ileride sıkıntı çıkarır dediğiniz bir durum olurmu mesela siteden verileri çekicem konuma göre ancak çekememe durumu olurmu yada ne biliyim başka bir sıkıntı çıkara bilecek bir durum

Sıkıntı çıkabilir mi? Her zaman sıkıntı çıkabilir örneğin dediğin gibi veri çektiğin site ilgili sayfadan veri çekilmesini engelleyebilir hatta site kapanabilir onun için verileri BURADAKİ adresten çekmeni tavsiye ederim. Birde program içerisinde kesinlikle bir güncelleme sistemi olmalı yani kullanıcılar güncelleme için indirme adresine gidip tekrar kendileri indirmemeli programın kendi içinde güncelleme sistemi olmalı böylece bir sorun olduğunda düzeltip tekrar tüm kullanıcılarına erişebilirsin.

ProMen

Üye
15 Eyl 2018
188
0
Verileri çekersin internete bağlı olan nir cihazda mesela ilk 2/3 hafta belkide bir haftanın verilerini çeker daha sonra her internete bağlandığında yenilenir

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
hallettim siteden saatleri cekiyor sorun yok. simdi cektigim sitede il ler var illeri eklemem gerekiyor ona gore cekicem hangi ilde oldugumu nasil ogrenebilirim konum olarak alabiliyorum ama il olarak nasil alabilirim ?

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Yaş doğru ise; üniversitedesin ve bitirme projesi olarak bunu sunucaksın. Hangi üniversite? :)
evet yaşım dogru selçukdayım hoca kabul etmedi o yüzden başka yollara başvurucam ama bunuda yapmak ıstıyorum o yuzden bitireyim dedim.

Projede mp3 olarak yapmak yerine Ses kapatıp Ses açmak olarak yapmak daha mantıklı gibi geldi sonuc olarak sadece bu program uzerınden dinlemez müzigi internet vs olabilir. Bir sorun daha olustu sistem saatini timerden her sn bası alıp kontrol ediyor her sn bası aldıgı ıcın timer tick içerisine mesela txt.txt = txt.txt yazdıgımda ses kapatıyor ancak tick içerisinde oldugu icin 1 dk bounca her sn ses acıp kapatıyor bu'na ayri bir timer ekleyip intervalini 60000 yapsam cozum olurmu =?

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Su sekilde bu sorunuda çözdüm ancak 2 timer kullanarak cozdum performansa illaki yansıyacaktır ama tek timerle halledemedim :(

private **** timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
DateTime asd = DateTime.Now.AddMinutes(+2);
label7.Text = asd.ToShortTimeString();
try
{
if (label7.Text == "01:23")
{
button1_Click_1(button1, new EventArgs());
timer1.Stop();
timer2.Start();
}
}
catch { }
Burada 2 dk oncekisi alip yanı durdurma zamanlayıcısını durduruyorum. sonra timer 1 durdurup 2 yi baslatıyorum 2 dede bu olayları yapıyor 3 dk sonrasında sistemin sesini geri açıyor defalarca denedim oluyor.

private **** timer2_Tick(object sender, EventArgs e)
{
DateTime asf = DateTime.Now.AddMinutes(-3);
label8.Text = asf.ToShortTimeString();

if (label8.Text == "01:22")
{
timer2.Stop();
timer1.Start();
}
}

birbirlerine top atıyorum yani :D patlamaz insAllah :D

bu arada buton1 click olayında sistem sesini kapatıyor tekrar basınca acıyor. bu kod direk timere atılmıyor illa butona atılması gerekiyordu bende timera buton tick olayını bagladım

Son düzenleme:

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Su sekilde bu sorunuda çözdüm ancak 2 timer kullanarak cozdum performansa illaki yansıyacaktır ama tek timerle halledemedim :(

private **** timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
DateTime asd = DateTime.Now.AddMinutes(+2);
label7.Text = asd.ToShortTimeString();
try
{
if (label7.Text == "01:23")
{
timer1.Stop();
timer2.Start();
}
}
catch { }
Burada 2 dk oncekisi alip yanı durdurma zamanlayıcısını durduruyorum. sonra timer 1 durdurup 2 yi baslatıyorum 2 dede bu olayları yapıyor 3 dk sonrasında sistemin sesini geri açıyor defalarca denedim oluyor.

private **** timer2_Tick(object sender, EventArgs e)
{
DateTime asf = DateTime.Now.AddMinutes(-3);
label8.Text = asf.ToShortTimeString();

if (label8.Text == "01:22")
{
timer2.Stop();
timer1.Start();
}
}

birbirlerine top atıyorum yani :D patlamaz insAllah :D

Kendi kullanacağın şekilde bir proje olmuş lakin bir yere sunacaksan hiç sunma.

Bir sürü ezan vakitlerinin olduğu siteler var senin seviyene göre 'json' dosyaları olan siteden verileri çek, saati ve dakikayı parse et ve eslestir. Bunu bir kere yaptıktan sonra ve bir kaç ilin daha saat dilimlerini aldıktan sonra yapacagin tek iş su olacak;

Fonksiyon(il)

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Kendi kullanacağın şekilde bir proje olmuş lakin bir yere sunacaksan hiç sunma.

Bir sürü ezan vakitlerinin olduğu siteler var senin seviyene göre 'json' dosyaları olan siteden verileri çek, saati ve dakikayı parse et ve eslestir. Bunu bir kere yaptıktan sonra ve bir kaç ilin daha saat dilimlerini aldıktan sonra yapacagin tek iş su olacak;

Fonksiyon(il)

hocam siteden alıyor zaten verileri ben sadece deneme amaclı oraya saati elimle yazdım yoksa ezanı beklemem gerekcekti :D yada sistem saatidni degiştirmem

verileri buradan aldım http://ip-api.com/xml
şehir olarak veriyor ve texbox icine sehir yazıyor eger sehrin adı ornegin texbox.text ="Konya" ise diyorum label1.text = https://namazvakitleri.diyanet.gov.tr/tr-TR/9676/konya-icin-namaz-vakti bu olsun diyorumsu sekilde yani
if (txtsehir.Text == "Adana")
{
label9.Text = "https://namazvakitleri.diyanet.gov.tr/tr-TR/9146/adana-icin-namaz-vakti";
}
ardından bu sitedeki verileri alıyorum sansıma her gun ust satıra geldıgı ıcın surekli degiştirmem gerekmiyor for içerisinde dondurmem yeteli oldu onuda su sekılde hallettim

for (int i = 1; i <= 7; i++)
{
verial(label9.Text , "/html/body/div[4]/div[3]/div[1]/section/div/div[2]/div/table/tbody/tr[1]/td[" + i.ToString() + "]", listBox1);
}

kullanmak ısteyen bir arkadas varsa atayım bir denesin ezan okunmasına yakın calıstırsın konum destegi saglıyormu hem onu test ederiz hemde programın calısıp calısmadıgımnı test edelim

VÜRÜS TOTAL : https://www.virustotal.com/#/file/5...c315ae28a5f9e555ffa7e8dc7bf7623377c/detection

Bu vürüsleri nerden buldu bende anlamadım ancak dosya temiz apilerden olmus olabilir yada içerisinde dll var ondan kaynaklı olabilir.
Brogramı bitirdim sayılır arkadaşlar farklı konumdaki bir kac arkadaş indirip bakabilirmi konum alıyormu saat vs alıyormu alıyorsa dogrumu alıyor yardımcı olabilirmisiniz bana ?

https://drive.google.com/file/d/1UxFIZyVFk49vIcoseYOnLT_2JjaeqvJy/view?usp=sharing

Moderatör tarafında düzenlendi:

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
VÜRÜS TOTAL : https://www.virustotal.com/#/file/5...c315ae28a5f9e555ffa7e8dc7bf7623377c/detection

Bu vürüsleri nerden buldu bende anlamadım ancak dosya temiz apilerden olmus olabilir yada içerisinde dll var ondan kaynaklı olabilir.
Brogramı bitirdim sayılır arkadaşlar farklı konumdaki bir kac arkadaş indirip bakabilirmi konum alıyormu saat vs alıyormu alıyorsa dogrumu alıyor yardımcı olabilirmisiniz bana ?

https://drive.google.com/file/d/1UxFIZyVFk49vIcoseYOnLT_2JjaeqvJy/view?usp=sharing

++++ Güncel

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.