C# Hakkında Yardım

catanaccio

Üye
19 Eyl 2015
108
0
Bileceksin?
C# ı kendi çabalarımla internetteki videolardan PDF dosyalarında öğrenmeye çalışıyorum fakat bi yerde tıkandım ve istediğim şeyi bulamadım sizlerden yardım almam gerekiyo :)

Şöyle bi sıkıntım var ; Veri tabanımı oluşturdum, hazırda duruyo fakat " Add Password " e basıldığında girilen verilerin hepsini o veri tabanına ekleyip daha sonra da diğer sekmeden arama yaptığımda bulmak istiyorum ama bir türlü girilen verileri nasıl veri tabanına bağlıyıcam kaydedicem bulamadım yardımınıza ihtiyacım var :)

W1rkpL.png

Son düzenleme:

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Eklemeyi unuttum bunu eklemeyi unutma :
Kod:
using System.Data.OleDb
İlk önce bu üçünü globale ekle :

Kod:
        public OleDbConnection bag = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=database.accdb");
        public OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
        public DataTable tablo = new DataTable();

Ondan sonra veritabanına eklemek için :
Kod:
            bag.Open();
            cmd.Connection = bag;
            cmd.CommandText = "INSERT INTO tabload(username,password,email,platform,ask) VALUES ('" + usernameTxT.Text + "','" + passwordTxT.Text + "','" + emailTxT.Text + "','" + platformTxT.Text + "','" + askTxT.Text + "')";
            cmd.ExecuteNonQuery();
            bag.Close();

Search Password bölümünde bir tane textbox oluştur.
Textboxun TextChanged eventine bu kodları yaz :

Kod:
            if (textBox1.Text.Trim() == "") //eğer textbox boşsa tüm kayıtları gösterir istersen kaldırabilirsin
            {
                tablo.Clear();
                bag.Open();
                OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("Select * From tabload", bag);
                adtr.Fill(tablo);
                dataGridView1.DataSource = tablo;
                adtr.Dispose();
                bag.Close();
            }

else //textbox boş değilse textboxtaki veriyi arar varsa datagridte gösterir
            {
                tablo.Clear();
                bag.Open();
                OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("Select * From tabload where password='" + textBox1.Text + "'", bag);
                adtr.Fill(tablo);
                adtr.Dispose();
                bag.Close();
            }

Belki yanlışlık olabilir. Ben bunu wpfde yapmıştım. Winforms için düzenledim.

Son düzenleme:

catanaccio

Üye
19 Eyl 2015
108
0
Bileceksin?
Eklemeyi unuttum bunu eklemeyi unutma :
Kod:
using System.Data.OleDb
İlk önce bu üçünü globale ekle :

Kod:
        public OleDbConnection bag = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=database.accdb");
        public OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
        public DataTable tablo = new DataTable();

Ondan sonra veritabanına eklemek için :
Kod:
            bag.Open();
            cmd.Connection = bag;
            cmd.CommandText = "INSERT INTO tabload(username,password,email,platform,ask) VALUES ('" + usernameTxT.Text + "','" + passwordTxT.Text + "','" + emailTxT.Text + "','" + platformTxT.Text + "','" + askTxT.Text + "')";
            cmd.ExecuteNonQuery();
            bag.Close();

Search Password bölümünde bir tane textbox oluştur.
Textboxun TextChanged eventine bu kodları yaz :

Kod:
            if (textBox1.Text.Trim() == "") //eğer textbox boşsa tüm kayıtları gösterir istersen kaldırabilirsin
            {
                tablo.Clear();
                bag.Open();
                OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("Select * From tabload", bag);
                adtr.Fill(tablo);
                adtr.Dispose();
                bag.Close();
            }

else //textbox boş değilse textboxtaki veriyi arar varsa datagridte gösterir
            {
                tablo.Clear();
                bag.Open();
                OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("Select * From tabload where password='" + textBox1.Text + "'", bag);
                adtr.Fill(tablo);
                adtr.Dispose();
                bag.Close();
            }

Belki yanlışlık olabilir. Ben bunu wpfde yapmıştım. Winforms için düzenledim.

Hocam ellerine kollarına sağlık bi problem olursa sana mesaj olarak ulaşabilir miyim ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.