C++ Hakkında

David Caine

Katılımcı Üye
6 Haz 2016
397
0
cs_Assault
bir süredir C++ programlama öğreniyorum, ve ayrıca makinelere robotlara da ilgim var, geçenlerde gömülü sistem programlama diye bir şey duydum, araştırdım ve bilgisayarı değil de makineleri devreleri programlaya deniyormuş. elektroik cihazlar programlanıyormuş, başlamak için Arduino çok tavsiye ediliyor. ve araştırırken şunu da gördüm, c dili c++ a göre gömülü sistem programlamaya daha uygunmuş, C++ ile de programlanıyormuş ancak C ile daha verimli oluyormuş. şimdi ben bu işi çok sevdim çünkü hem programlama yapacağım hemde makinelereli programlamış olacağım, uzun bi süredir C++ öğreniyorum, C le benzer olduklarını biliyorum ancak C hakkında çok bir bilgim yok.
iki sorum var, sizce C ve C++ çok ayrı diller mi, aynanda öğrenilebilinir mi ve bambaşkalar ise C ye geçmem mantıklı olur mu gerek var mı?
bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
C O Kadar Basit Bi Dil Degilki C++ Geçiş Yapman İçin Önce C 'yi Ögrenmen Gerekiyor Bol Bol araştırma Yapman Gerekiyor Şunu Söyleyebilirim En Safi Kod C Olarak Geçiyor C İle Bi Program Bi Oyun Bi Proje Cıkartabiliyorsan C++ 'a Geçişin Daha Rahat Olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.