c++ hakkında

MRX06

Üye
8 Ara 2018
95
0
Öncelikle herkese selam.C++ ile bir kullanıcı giriş sistemsimsi bir şey yapmaya çalıştım fakat hata aldım kodlar
Kod:
#include <iostream> 
#include <string.h>
#include <fstream>
#include <cmath>
#include <cstdlib>
#include <time.h>
using namespace std; 
string x,y;
char secim,username,password;

int main()
{

baslangic:
{

setlocale(LC_ALL,"turkish");

ofstream kullaniciAdi("Kullanici_adi.txt");

if(kullaniciAdi.is_open())
{
	goto login;
}
cout<<"Kullanıcı adınızı giriniz."<<endl;
cin>> x;
kullaniciAdi<<x<<endl;
kullaniciAdi.close();

ofstream sifre("sifre.txt");

cout<<"Şifrenizi giriniz."<<endl;
cin>> y;
sifre<<y<<endl;
sifre.close();

login:
{
	system("cls");
cout<<"Kullanıcı adınızı giriniz."<<endl;
cin>>username;
cout<<"Şifrenizi giriniz."<<endl;
cin>>password;

ifstream kullaniciOku("Kullanıcı_adı.txt");

if(kullaniciOku != username)
{
	cout<<"Kullanıcı adınız hatalı"<<endl;
	cout<<"Yönlendiriliyorsunuz"<<endl;
	Sleep(560);
	goto gecis;
}
ifstream sifreOku("sifre.txt");

if(password != sifreOku )
{
cout<<"Girdiğiniz şifre hatalı"<<endl;
Sleep(560);
goto gecis
}

if(sifreOku == password && kullaniciOku == username)
{
	cout<<"Giriş başarılı"<<endl;
	goto giris;
}

}

giris:
{
	cout<<"Program doğru çalışmakta :D"<<endl;

aldığım hataları yazamıyorum çünkü karakter boyutunu aşıyor...
Şimdiden teşekkürler

KaraPapak36

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
657
1
Uğraştığınız için teşekkür ederim ama her seferinde kullanıcı adınız hatalı diyor ben düzenledim dediğiniz gibi fakat ben şifreyi de kullanıcı adını a doğru girdiğim halde hatalı diyor ve geçişe gitmiyor :(

.txt dosyalarında bir hata olabilir mi? okuduğunuz satırların sonun Enter karakteri olabilir aşşağı geçmek için kullanılan. Belki hata budur?

MRX06

Üye
8 Ara 2018
95
0

.txt dosyalarında bir hata olabilir mi? okuduğunuz satırların sonun Enter karakteri olabilir aşşağı geçmek için kullanılan. Belki hata budur?

Bilmiyorum olabilir.Sizden bir ricam olacak.Zahmet olacak ama şu kodları en baştan kendinize göre yazar mısınız? Ben hiç bir şey anlamadım bir arkadaş çevirme falan yapmış.Bir de c++ adam ilk açığında bir parola belirliyor bir sonraki açtığında bu parolayı tekrar seçmemesi nasıl olacak onu da eklerseniz sevinirim (dosyalama işlemlerine daha yeni geçtim) biraz yardım ederseniz sevinirim.

KaraPapak36

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
657
1
Bilmiyorum olabilir.Sizden bir ricam olacak.Zahmet olacak ama şu kodları en baştan kendinize göre yazar mısınız? Ben hiç bir şey anlamadım bir arkadaş çevirme falan yapmış.Bir de c++ adam ilk açığında bir parola belirliyor bir sonraki açtığında bu parolayı tekrar seçmemesi nasıl olacak onu da eklerseniz sevinirim (dosyalama işlemlerine daha yeni geçtim) biraz yardım ederseniz sevinirim.

Kardeşim hiç uğraşacak vaktim yok. istersen internetten bi bak illa ki vardır bi yerde. Ya da burda sorarsan yardım merkezinde yardım eden biri çıkar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.