c++ ile background process yazma

ineedcaffeine

Yeni üye
7 Haz 2016
14
0
Merhaba THT ailesi,yine ben ineedcaffeine olarak birşeyler danışmak üzere konu açmış bulunmaktayım :)

Bundan haftalar once actıgım konular ile cevaplarımı almış ve c++ diliyle sistemin derinliklerine dalmaya karar vermiştim.
Ne kadar yapabildim tartışılır.

Şimdi sormak istedigim biraz daha farklı,tecrube kazanmıs birisinin sorusu gibi olacak.C++ dilinde,paralel fonksiyon tanımlayabilir miyiz? Çoklu işlem yapabilir miyiz? Tek bir program icinde,runtime olarak bir fonksiyon arkaplanda bir iş yaparken,digeri kullanıcıyla iletisime geçsin istiyorum.

Veya şöyle bir yöntem geldi aklıma,aynı anda iki program çalıştırmak.Yani arkaplan islemini ve kullanıcıyla iletisime gececek programı yazıp derleyeceğim,daha sonra 3. bir programla bunları çalıştırıp arasında bilgi alışverişi yaptıracağım,peki ya çalışma esnasında bu alışverişi nasıl yapacağım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.