c# ile ilgili internette neden hiç kaynak yok

ismooo

Katılımcı Üye
19 Ocak 2009
272
4
uzay
sqlite den dataGridView1 a veri aktaracam ama hiç bir yerde doğru düzgün bilgi yok paylaştıkları kodu yazıyorum olmuyor adam gibi source paylaşsalar yapsak

bir program yaptım xml den veri çekiyor oda çok sağlıklı olmuyor sqlite ye çevirmek istiyorum

sqlite den dataGridView1 a veri aktaracam ama hiç bir yerde doğru düzgün bilgi yok paylaştıkları kodu yazıyorum olmuyor adam gibi source paylaşsalar yapsak

bir program yaptım xml den veri çekiyor oda çok sağlıklı olmuyor sqlite ye çevirmek istiyorum

Burayı deneyebilirsiniz konuya hakim değilim ama en uygun burası vardı

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,320
334
using System;
using System.Data;
using System.Data.SQLite;
using System.Windows.Forms;

namespace YourNamespace
{
public partial class YourForm : Form
{
private SQLiteConnection sqliteConnection;
private SQLiteDataAdapter sqliteDataAdapter;
private DataTable dataTable;

public YourForm()
{
InitializeComponent();
}

private void YourForm_Load(object sender, EventArgs e)
{
string connectionString = "Data Source=your_database_file.db;Version=3;";
sqliteConnection = new SQLiteConnection(connectionString);
sqliteConnection.Open();

string query = "SELECT * FROM YourTable";
sqliteDataAdapter = new SQLiteDataAdapter(query, sqliteConnection);
dataTable = new DataTable();
sqliteDataAdapter.Fill(dataTable);

dataGridView1.DataSource = dataTable;
}

private void YourForm_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
{
if (sqliteConnection != null && sqliteConnection.State == ConnectionState.Open)
{
sqliteConnection.Close();
}
}
}
}

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.