C# ile ilgili soru

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
Merhaba C# öğrenmek istiyorum da öğrendikten sonra ne yapabilirim bilmiyorum, yapabilecek bişey bulabilirmiyim emin olamıyorum. Bir yol önerebilecek varmı.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
C# masaüstü programlama ve oyun yapımında sıkça kullanılan programlama dillerindendir. Siz ne ile uğraşmak ister iseniz o yönde kendinizi geliştirebilirsiniz

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
C# masaüstü programlama ve oyun yapımında sıkça kullanılan programlama dillerindendir. Siz ne ile uğraşmak ister iseniz o yönde kendinizi geliştirebilirsiniz
edit:
ne yapmak istediğini belirle, c# için kitap okumanı öneririm.

Şöyle diyeyim oyun yapımında veya masaüstü programlama da iş bulabilirmiyim diye düşünüyorum veya diğer taraftan acaba web mi öğrenmeliyim diyorum. Aşırı kararsızım

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
Şöyle diyeyim oyun yapımında veya masaüstü programlama da iş bulabilirmiyim diye düşünüyorum veya diğer taraftan acaba web mi öğrenmeliyim diyorum. Aşırı kararsızım
Bir veya daha fazla, programlama dili öğrenerek bir işe girmeniz zordur, sadece öğrenerek. Ancak kendi oyununuz, programınızı yaparsınız, reklamla veya ücretli şekil yayınlayarak kar elde edebilirsiniz

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
Bir veya daha fazla, programlama dili öğrenerek bir işe girmeniz zordur, sadece öğrenerek. Ancak kendi oyununuz, programınızı yaparsınız, reklamla veya ücretli şekil yayınlayarak kar elde edebilirsiniz
Peki hocam web kısmına geçmek mantıklı olurmu ?

Yapay zeka geliştirebilirsin ardunio ile farklı projeler mesela ses frekansına göre kapı kilidi vb.
Hocam peki web ile uğraşmak mantıklı olurmu ?

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,569
Wrong Side Of Heaven
Uygulama programlamayı herkes yapamaz + olarak tek/yalnız başına oyun yapamazsın kafayı yersin kısaca
Yanlış bilgilendirme.

Tek başına oyun yapan çevremde onlarca kişi var ki ben de onlara dahilim.

"Uygulama programlamayı" basit bir şekilde zeka seviyesi belli bir seviyenin üzerindeki herkes yapabilir.

Merhaba C# öğrenmek istiyorum da öğrendikten sonra ne yapabilirim bilmiyorum, yapabilecek bişey bulabilirmiyim emin olamıyorum. Bir yol önerebilecek varmı.
Aşağı yukarı aklına gelen her şeyi yapabilirsin.
C# sınırları geniş bir dildir.

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
Tavsiye ederim, benim görüşüm daha zevkli bir alan
Ilgi alaninsa tabikide olur neden olmasın , web developer olabilirsin .
Çoğu kişiye sorduğumda iş olanağı daha az .net öğren gibi şeyler söylediler.
Yanlış bilgilendirme.

Tek başına oyun yapan çevremde onlarca kişi var ki ben de onlara dahilim.

"Uygulama programlamayı" basit bir şekilde zeka seviyesi belli bir seviyenin üzerindeki herkes yapabilir.
Sanırım o belirli zeka seviyesinin altındayım :D çok karmaşık geliyor bana.

Aşağı yukarı aklına gelen her şeyi yapabilirsin.
C# sınırları geniş bir dildir.
Bir kaç tane kurs izledim ancak bana çok zor geldi akılda tutmak vs. Önerebileceğiniz bir şey varmı acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Sanırım o belirli zeka seviyesinin altındayım :D çok karmaşık geliyor bana.

Zeka seviyenle -ki zaten Coder'ında bahsettiği şey engelli olup olmama durumu sanırım- gram alakası yok, yapman gereken tek şey araştırmak, araştırmak ve daha çok araştırmak. Belli bir noktada artık öğrenmek için uğraşmadığın öylece karşına çıkan şeyleri bile hatırlamaya, kullanmaya başlıyorsun.

Bu arada C# öğren derim. Coder'ında dediği gibi C# sınırları geniş bir dildir. Neredeyse aklına gelen her şeyi yapabilirsin. Virüs, oyun, hile, sistemler, otomasyonlar bunlardan bir kaçı.

Bir kaç tane kurs izledim ancak bana çok zor geldi akılda tutmak vs. Önerebileceğiniz bir şey varmı acaba
Bana soracak olursan kursla mursla olacak iş değil o. Kümülatif şekilde öğrenilmesi gereken bir alan yazılım.

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
Zeka seviyenle gram alakası yok, yapman gereken tek şey araştırmak, araştırmak ve daha çok araştırmak. Belli bir noktada artık öğrenmek için uğraşmadığın öylece karşına çıkan şeyleri bile hatırlamaya, kullanmaya başlıyorsun.

Bu arada C# öğren derim. Coder'ında dediği gibi C# sınırları geniş bir dildir. Neredeyse aklına gelen her şeyi yapabilirsin. Virüs, oyun, hile, sistemler, otomasyonlar bunlardan bir kaçı.

Bana soracak olursan kursla mursla olacak iş değil o. Kümülatif şekilde öğrenilmesi gereken bir alan yazılım.
Ya örneğin 1 gün önce yaptığım kodu 1 gün sonra hatırlayamıyorum çok zor geliyor, yapamayacakmışım hissine kapılıyorum bunu nasıl aşabilirim ?

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Ya örneğin 1 gün önce yaptığım kodu 1 gün sonra hatırlayamıyorum çok zor geliyor, yapamayacakmışım hissine kapılıyorum bunu nasıl aşabilirim ?
Dile alıştıkça aşılacak bir şey o. Dün yaptığını bugün hatırlayamıyorsan aç projeyi tekrar bak. Yarın bir daha hatırlayamazsın belki, ama sonraki gün aklına kazınmış olur. Ders çalışmak gibi düşün. Ezber bir yere kadar götürür. Mantık kurarak, aynı zamanda da hangi kodun ne işe yaradığını öğrenerek gitmek en güzeli.

Bu işler herzaman bir MessageBox ile başlıyor.

Viracoche

Üye
19 Ocak 2019
133
3
Akatsuki
Dile alıştıkça aşılacak bir şey o. Dün yaptığını bugün hatırlayamıyorsan aç projeyi tekrar bak. Yarın bir daha hatırlayamazsın belki, ama sonraki gün aklına kazınmış olur. Ders çalışmak gibi düşün. Ezber bir yere kadar götürür. Mantık kurarak, aynı zamanda da hangi kodun ne işe yaradığını öğrenerek gitmek en güzeli.

Bu işler herzaman bir MessageBox ile başlıyor.
Bu yüzden hep web ile masaüstü arasında kararsız kalıyordum web de yaptığım şeyleri hatırlayabiliyordum ama c# da olmuyordu ve sanırım c# dan devam edeceğim

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Bu yüzden hep web ile masaüstü arasında kararsız kalıyordum web de yaptığım şeyleri hatırlayabiliyordum ama c# da olmuyordu ve sanırım c# dan devam edeceğim
Web benim ilgi alanıma girmediği için herhangi bir şey söylersem taraflı olacak muhtemelen, o yüzden hangisini istiyorsan ordan devam et. Ama webde yapqbileceklerin sınırlı. Masaüstü geliştirmede sınırsızsın gibi bir şey.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.