C++ ile Neler Yapabilirim

Guvwe

Üye
14 Ocak 2018
189
3
Arkadaşlar ben bilgisayar müh okuyorum ve ders olarak c++ görüyoruz bende hem bu dilde kendimi geliştirmek istiyorum hemde dersden yüksek bir not almak istiyorum bu c++ ile eneler yapılanilir mobil uygulamalar yapmak mümkün mü foto editör instagram video indirici flan gibi uygulamalar yapılır mı yapılırsa herhangi bir sıkıntı olur mu bilgisi olan kişiler cevap verirsen sevinirim herkese teşekkürler

Maveraün Nehr

Blue Expert / Head of Malware Team
25 Haz 2021
982
2
1,903
41.303921, -81.901693
Arkadaşlar ben bilgisayar müh okuyorum ve ders olarak c++ görüyoruz bende hem bu dilde kendimi geliştirmek istiyorum hemde dersden yüksek bir not almak istiyorum bu c++ ile eneler yapılanilir mobil uygulamalar yapmak mümkün mü foto editör instagram video indirici flan gibi uygulamalar yapılır mı yapılırsa herhangi bir sıkıntı olur mu bilgisi olan kişiler cevap verirsen sevinirim herkese teşekkürler
Hemen hemen her şey yapılabilir. Bu sizin öğrenme ve kod yazma kapasitenize bağlı.

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
7
437
Root@Cyberknight
Merhaba c++ ile aklınızdaki çoğu herşeyi yapabilirsiniz.
iyi günler iyi forumlar dilerim.

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
C++ çok güzel, çok kullanışlı bir dildir. Bu dili öğrenip, kendinizi geliştirmeniz bence oldukça iyi bir karar olacaktır. Genel olarak windows uygulamaları, oyunlar gibi alanlarda kullanılıyor.

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
11
205
İndex
Merhaba

Geçmiş yıllarda bu dersi bende aldım ve bu ders ile ilgili kendimi geliştirmek adına bir kaç program yapmışlığım da vardı. Öncelikle, Otomasyon sistemleri yapabilirsiniz. Cafe otomasyonu, sinema bilet otomasyonu, Kütüphane otomasyonu vs. Daha sonra geliştirmenize bağlı olarak Mobil uygulamalar yapabilirsiniz. Web uygulamaları da yapabilirsiniz. c# ile hemen hemen herşeyi yapmanız mümkündür

Zreaoz

Üye
21 Haz 2021
165
54
C++ oyunlar, windows programları, antivirüsler vb. şeyler kullanıyor çok eski bir dildir ama kullanıslı

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
C++ nesne yönelimli bir dil olduğundan oyunlarda, uygulamalarda, bilgisayar programlarında vb fazla kullanılır
Yani c++ öğrenmek sizin baya yararınıza olacaktır diyeyim
İyi forumlar

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
32
808
Casterly Rock
Akıllı saatler, otonom araçlar gibi makinelerin gömülü yazılımlarının çoğu C++ ile yazılmıştır C++'ın yüksek performanslı olması sebebiyle oyun motorları ve oyunlar içinde bir numaralı tercih haline gelmiştir. Şu anda en popüler oyun motorları olan Unity ve Unreal Engine, C++ ile geliştirilmiştir, hileleri de aynı şekilde.

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
1
57
Bu seni hiç alakadar etmet
Nereye kadar öğrendiğin ve ne kadar iyi yaptığına bağlı

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,257
3
678
Eski Anka Underground Tim
Mümkünsüz diye bir şey yok dostum, hemen hemen çoğu şeyi yapa bilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.