Yazılım | Programlama C# İnstagram Brute Force Sorunu

Mahmutoxic

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
268
0
YerelDisk(C)
Merhaba, c# ile instagram için küçük bir brute force yazdım. Elimde de şifrelerin olduğu küçük bir wordlist var. Yazdığım program sorunsuz çalışıyor ancak, 10-12. şifre denemesinden sonra instagram "hata lütfen bir kaç dakika sonra tekrar deneyin" diyor. Galiba bot koruması gibi bişey buna sebep oluyor. Şuan elimde 100'e yakın şifre var bunların hepsinin denenmesini istiyorum ancak dediğim gibi 10. dan sonra boşa deneme yapıyor. Bunun için ne tavsiye edersiniz? Vpn ile ip adresi değiştirmeyi denedim ancak bu seferde İnstagram "Gizli modu kapatın veya çerezleri etkinleştirin" diye uyarı veriyor. Daha önce unity c# ile bir çok oyun geliştirmiştim ancak normal c# da pek iyi sayılmam. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

10-12. denemeden sonra;
https://i.hizliresim.com/MV3DN9.png

vpn açıkken;
https://i.hizliresim.com/lq6ZMg.png

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Üstad instagramı bilmem. Ama söylediğin şey tam olarak "brute force koruması"..

"Çerezleri açınız" mesajı geliyor, çünkü normalde gönderdiğin cookie'ler IP adresinin değişmesi ile aniden geçersiz hale geliyor.

Bu koruma aşılamaz, çünkü aşılmaması için gayet yetenekli arkadaşlar tarafından tasarlanmıştır. (Yani tahmin ediyorum, instagram hesabım bile yok, ama instagram'a çalışan bir programcı brute force'u engelleyemiyorsa ölsün zaten)

Günümüzde üfürükten wordpress siteleri bile tek bir eklentiyle brute force'a 100% korumalı hale geliyorlar. Boş uğraş, brute force'u boşver.

Mahmutoxic

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
268
0
YerelDisk(C)
Üstad instagramı bilmem. Ama söylediğin şey tam olarak "brute force koruması"..

"Çerezleri açınız" mesajı geliyor, çünkü normalde gönderdiğin cookie'ler IP adresinin değişmesi ile aniden geçersiz hale geliyor.

Bu koruma aşılamaz, çünkü aşılmaması için gayet yetenekli arkadaşlar tarafından tasarlanmıştır. (Yani tahmin ediyorum, instagram hesabım bile yok, ama instagram'a çalışan bir programcı brute force'u engelleyemiyorsa ölsün zaten)

Günümüzde üfürükten wordpress siteleri bile tek bir eklentiyle brute force'a 100% korumalı hale geliyorlar. Boş uğraş, brute force'u boşver.

Teşekkürler hocam, haklısınız aslında :) kos koca sitenin bir sürü güvenlik şeysi vardır. Ben biraz daha araştırayım. Olmadı vazgeçeriz. Amacım zaten hack değil "bir şeyler öğrenmek" ti.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.