C# İyi Derecede Bilen var mı?

umutbjk12

Üye
18 Nis 2014
201
0
Arkadaşlar Ram'de 100 Diye Bi Değer Var Diyelim Ben Bu 100 Olan Değerin Ram Adresini Nasıl Bulabilirim Bunu C#ta Bi Program Yapmak İstiyorum Textbox'a 100 Yazdım 100 Değeri Olan Bütün Ram Adreslerini Göstericek Cheat Engine Gibi Ama Daha Basiti Umarım Anlatabilmişimdir...

umutbjk12

Üye
18 Nis 2014
201
0
O adres bi işine yaramayacak ki sonuçta geçiçi adres olarak gelicek ve oyun kapanıp açıldığında adres değişecek.

Doğru Söylüyosun Ama Ben Mantığını Öğrenmeye Çalışıyorum Daha Sonra Bunu Geliştirip Başka Şekillerdede Kullanabiliriz Diye Düşünüyorum Yardımlarınızı Bekliyorum

Bu Örnek Uygulamam Buraya pointer Ve Ofsetleri girip Oyunda Kalıcı Değere Erişebiliyorum Ama Ben Bu Pointer Ve Ofsetleri Cheat engine İle Buluyorum Tamamen Kendi Uyglamamı Yapmak İstiyorum

D21FXR.png

vcrdeE.png

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Anladığım kadarıyla şu an bir adresi bulabiliyorsun fakat aynı adresi birkaç sefer bulmak veya kişinin girdiği değere göre o adresi bulmak istiyorsun. Bu şekilde yapmaktansa daha kolay yapmanın bir yolu var.

Pattern Scanning konusunu araştırmanı öneririm.

umutbjk12

Üye
18 Nis 2014
201
0
Ram reader ile bu mümkün ancak rami taraması gerekir. Yani tek tek adres adres taraması gerekir. Belirli bir bellek alanı da ayirman gerek program için.
Daha sonra da program tarama yaparken kendi alanını yikici metotlarla temizlemeli.

Ayrıca bu linki incele. Faydası olacaktır.
C# Read/Write another Process' Memory | coding.vision

merhabalar dediğinizi yaptım zaten onda sıkıntı yok programın çalışırkenki resminide attım benim istediğim ac_clienti seçtim diyelim sadece ac_clientin ram deerlerini tarayacak oyunda değer olarak 100 var diyyelim program ramde 100 değerini barındıran ram değerini vericek istediğim bu yönde yardımlarınız için teşekkür ederim devamını bekliyorum

Anladığım kadarıyla şu an bir adresi bulabiliyorsun fakat aynı adresi birkaç sefer bulmak veya kişinin girdiği değere göre o adresi bulmak istiyorsun. Bu şekilde yapmaktansa daha kolay yapmanın bir yolu var.

Pattern Scanning konusunu araştırmanı öneririm.

teşekkürler ama tam olarak böyle değil benim istediğim ac_clienti seçtim diyelim sadece ac_clientin ram deerlerini tarayacak oyunda değer olarak 100 var diyyelim program ramde 100 değerini barındıran ram değerini vericek istediğim bu yönde yardımlarınız için teşekkür ederim devamını bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.