C# & Java (Android) - Website üzerinden bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma ve daha fazlası...

TrOwX

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
276
0
Trabzon/TR
Yaptığım projeyi şöyle açıklayayım; C# Kullanarak Website üzerinde ki bir txt dosyasını sürekli kontrol ediyor Java ile yazdığım telefon uygulaması ise php aracılığıyla websitedeki txt verisni değiştiriyor

Bilgisayarda ki çalışan program arayüzü;
Screenshot_2.png

Javayla yazdığım uygulama; (Bu Activityde websitenizde ki php dosyasının linkini yapıştırıyorsunuz)
Screenshot_20200725_210638_dev.ik.controlpc.jpg

Örnek link foto:
Screenshot_20200725_210654_dev.ik.controlpc.jpg

Bu activity üzerinden bilgisayarınza uzaktan bazı komutlar gönderebilirsiniz
Screenshot_20200725_210708_dev.ik.controlpc.jpg

Diyelim ki URL'yi başta yanlış girdiniz ve düzeltmek istiyorsunuz Change URL
butonuna basıp düzeltebilirsiniz

Screenshot_20200725_210730_dev.ik.controlpc.jpg

Eğer bilgisayarınızın her açılışında çalışsın istiyorsanız -----> C:\Users\kullanıcı_adınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup ControlFWeb.exe dosyasını startup klasörüne kopyalıyabilirsiniz
Screenshot_1.png

NOT: Program başlangıçta her açıldığında sizin daha önce girdiğiniz url ile mi devam etmek istediğinizi soruyor böyle kodlamamım sebebi siteniz kapanmışsa ya da başka bir şey olmuşsa programın oluşturacağı hataları önlemek içindir ve kolaylık olsun diye [ENTER] Tuşuna bastığınızda otomatikmek gizleniyor isterseniz butona da basabilirsiniz

Bilgisayarınıza uzaktan gönderebileceğiniz komutlar:
SHUTDOWN=TAMAMEN KAPATMA
RESTART=YENİDEN BAŞLATMA
STANDBY=UYKU MODUNA ALMA
HIBERNATE=HAZIRDA BIRAKMA BİLGİSAYARINIZ TAMAMEN KAPANIR VE TEKRAR AÇTIĞINIZDA KALDIĞINIZ YERDEN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ (Mesele benim laptopumun bataryasını sökmek zorunda kalmıştım artık bataryasız ve prize bağlı kullanıyorum ve şahsen bu benim çok işime yarıyor :dil)
Delete My Self=Olurda bir sorunla karşılaşırsanız veyahut sadece kaldırmak isterseniz hiç uğraşmadan tek bir butona basarak uzaktan kendisini imha etmesini sağlayabilirsiniz

Proje Hakkında:

• C# , Java (Android) Ve PHP Dilleriyle Oluşturulmuştur
  • Tamamen Kendi Kodlamamdır

Edit: Githubda ki README.md'de ingilizce katliamı yapmış olabilirim yabancı dilimi nasıl geliştireceğim konusunda ki tüm tavsiyelerinize açığım :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.