c++ kucuk bir market sistemi

ByHackerWorld

Yeni üye
13 Eyl 2011
21
0
asagida yazicagim kod bana ait oyunumdan kucuk bir ornek market sistemi para var hp sp str var neyse yazayim kodu

int hp,sp,str,yol,TL;
string karar;
yol:
hp=50
sp=50
str=50
Tl=300
cout<<"hp="<<hp<<"sp="<<sp<<"str="<<str<<"TL"<<TL\n;
cout<<"1e bas";
cin>>karar;
if (karar == 1)
{
cout<<"secenekler hp,sp,str";
}
if (karar =="hp")
{
hp += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}
if (karar == sp)
{
sp += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}
if (karar == str)
{
str += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}

evet arkadaslar bu forumdaki ilk konum yukarida bir market sistemi verdim ama size soyle bir sorum var(cevabini cok klay) o sistemdeki acik nedir ve kapatmak icin hangi kodu kullanmaliyiz

ByHackerWorld

Yeni üye
13 Eyl 2011
21
0
oyunu zaten coktan yaptim ama burda bir ornek vermek istedim bide soru sordum isterseniz sorunun cevabini hemen verebilirim

durdogu12

Üye
23 Tem 2009
212
0
Kardeş programda acıklar var demissin ben bir kac tane yazım hatası buldum onlar olur mu ? , alta yazıyorum

Kod:
[COLOR=lime]#include <iostream>    [COLOR=red]// unutulmuş  
[/COLOR]#include <string>  [/COLOR][COLOR=red]// unutulmuş
[/COLOR]
[COLOR=lime]using namespace std;  [/COLOR][COLOR=red] // unutulmuş
[/COLOR]
[COLOR=lime][/COLOR] 
[COLOR=lime]int main(){[/COLOR]
[COLOR=lime]int hp,sp,str,yol,TL;
string karar;
yol:
hp=50;
sp=50;
str=50;
TL=300;   [COLOR=red]// "TL" "Tl" olmus "l" kucuk , buyuk olmasılazım öyle tanımlamıssın
[/COLOR]cout<<"hp="<<hp<<"sp="<<sp<<"str="<<str<<"TL"<<TL<<"\n"; [COLOR=red]// "\n" tırnak[/COLOR] [/COLOR][COLOR=red]içinde olması lazım[/COLOR]

[COLOR=lime]cout<<"1e bas";
cin>>karar;
if (karar == 1)[COLOR=red] [/COLOR]{
cout<<"secenekler hp,sp,str";
}
if (karar =="hp") [/COLOR]
[COLOR=lime]{
hp += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}
if (karar == sp)[/COLOR]
[COLOR=lime]{
sp += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}
if (karar == str) [/COLOR]
[COLOR=lime]{
str += 15;
TL -= 100;
goto yol;
}[/COLOR]
[COLOR=lime]}
[/COLOR]

ByHackerWorld

Yeni üye
13 Eyl 2011
21
0
neyse o unutulmuşların yazılması gerekmıyor onlar olmayıncada oluyor açık şu tl niz eksiye bile düşse hala item alabiliyorsunuz çözümü

if(TL<0)
cout<<"alamadın";

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.