C++ la yazdığım program

ihsancemil

Yeni üye
15 Eyl 2012
9
0
"Olive"]Bu programı can sıkıntısından yazmıştım taa ki "neden olmasın hadi bi internet sitesi yapıyım " diyene kadar ondan sonra html asp php öğrenicem diye canım çıktı herneyse oyun tam değil zaten 2tane kütüphane ile yazdığım için görsel öğeleri kullanmadım normal kara ekranda yazı tabanlı oynuyoruz. herneyse kod:

#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
int x,c,hpc,hpk,i;
hpc=10;
hpk=10;
while (hpc>0 , hpk>0)
{
int y = rand();
if (hpc<=0)
{
cout<<"tebrikler ilk canavari yendiniz.\n";
cout<<"Canavarın karninda bir parlaklik fark ettiniz.Size dusen Felç eden Balta bir adet. \n";
cout<<"giymek için 1 atmak için 2yi tiklayin";
cin >> i;

if (i=1)
{
cout<<"Baltayi elinize aldiniz ve gücü hissettiniz";
cin >> x;
}
else if(i=2)
{
cout<<"Baltayi atabildiginiz kadar derine attiniz";
cin >> x;
}

}
else
{
if (y%2==0)
{
hpk=hpk-1;
}
int x = rand();
cout<<"ustle vurmak için 1 altla vurmak için 2 yazin.\n";
cin >> c;

if (c==1)
{
cout <<"ustle vurdunuz\n ";
if (x%2==0)
{
hpc=hpc-1;
cout<<"Canavarin HPsi:";
cout<<hpc;

cout<<" sizin HPniz:";
cout<<hpk;
cout<<endl;
}
else if (x%2==1)
{
cout<<hpc;

cout<<hpk;
cout<<endl;
}
}

else if (c==2)
{
cout <<"altla vurdunuz\n";
if (x%3==0)
{
hpc=hpc-2;
cout<<hpc;

cout<<hpk;
cout<<endl;
}
else
{
cout<<hpc;

cout<<hpk;
cout<<endl;
}
}
}
}
cout<<"oyun bitti";
cin>> x;
}

birde eğer geliştirmek isterseniz bir özel mesaj atıp ondan sonra geliştirirseniz bende merak ediyorum sonrası nasıl gelişir yada boyle bişeyi devam ettirmek isteyen olur mu :p

ihsancemil

Yeni üye
15 Eyl 2012
9
0
visual basic'i hiç bilmiyorum yalnızca c++ ile oturup if else komutlarını tam pratikleştirmek için ve internet olmadığı için sıkıntıdan kurtulmak için yazdığım bir şeydi :p

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.