C # nasıl öğrenmeliyim ?

MrOgux

Üye
10 Eyl 2015
55
0
Şuanda elimde eski bir C#kitanı var çeyreğini okudum.
Fakat internetteki C# derslerınde kitapdakı gıbı anlatmıyor. Kitapta kodları teker teker nasıl çevrildiği falan yazıyo suanda tek yaptırdığı CMD ekranına sayı falan yazdırmak ve toplama yaptırmak.
Sizce Bu kitap ile mi öğrenmeliyim yoksa ınternetteki derslerlemi Yani intenetteki gibi direk visualStudio ile mi?

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
C# Form ve Console olarak ikiye ayrılır. Senin aldığın kitap console anlatıyor yani maalesef istediğin gibi değil. Tabii console da bilmek iyidir ama senin aradığım Form. Ki C# Form anlatan kitap bulmak zordur. O yüzden internetten öğreneceksin. Bol bol araştır oku dökümanları. Ama şunu da bil ki direkt C# dan başlarsan böyle kalırsın :)

C sharp

Katılımcı Üye
8 Ağu 2015
805
0
C# Form ve Console olarak ikiye ayrılır. Senin aldığın kitap console anlatıyor yani maalesef istediğin gibi değil. Tabii console da bilmek iyidir ama senin aradığım Form. Ki C# Form anlatan kitap bulmak zordur. O yüzden internetten öğreneceksin. Bol bol araştır oku dökümanları. Ama şunu da bil ki direkt C# dan başlarsan böyle kalırsın :)

hangi kitapda sadece consol anlatılıyor ? zaten ogrenmek acısından konsoldan ogrenmek daha yararlıdır dili. basit şeyleri fakat benim aldıgım kitapta da consol ve form anlatıyor yani tek konsol anlatan kitap sacma olur.

bu arada direk c#dan başlayan bir cok kişi var. sonrasında adam vb.net ile kalacaktır ? geciş yaparım diyenler varsa eskiden vb.net ogrenip pisman olan bir kac arkadasım var.

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
hangi kitapda sadece consol anlatılıyor ? zaten ogrenmek acısından konsoldan ogrenmek daha yararlıdır dili. basit şeyleri fakat benim aldıgım kitapta da consol ve form anlatıyor yani tek konsol anlatan kitap sacma olur.

bu arada direk c#dan başlayan bir cok kişi var. sonrasında adam vb.net ile kalacaktır ? geciş yaparım diyenler varsa eskiden vb.net ogrenip pisman olan bir kac arkadasım var.
Tamam kitap yok demedim zaten. Bana 0 bilgi ile C# dan başlayan bir kişiyi göstersene ? Algoritma bilmeden kim program yazabilmiş ? Ancak ezbere giderler...

C sharp

Katılımcı Üye
8 Ağu 2015
805
0
Tamam kitap yok demedim zaten. Bana 0 bilgi ile C# dan başlayan bir kişiyi göstersene ? Algoritma bilmeden kim program yazabilmiş ? Ancak ezbere giderler...

temel c# ogrenirsin. sonra o işlere bakarsın. daha değişkenleri bilmeden algoritma bilsen ne işe yarayacak ? sen burda şifreleme mi yapıyorsunda algoritma gerekli diyorsun ? belirli bir yere geldikten sonra ogrenilir.

kitap olarak her kitapda konsol form vardır. her yonuyle c# 6.0 kodlab. bakıver

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23

Sende bana algoritmadan kastının ne olduğunu söylesene ?

Programlama bilmeden algoritma nasıl öğrenilir ? Algoritma bilmen için veri yapısı bilmen lazım veri yapısı bilmen için struct değişken pointer ram bilmen lazım. Senin algoritmadan kastın if else mi ? Bir programı nasıl yaparım diye düşünmek algoritma değildir. Gidiş yolunu da algoritma diye anlatırlar ama o pseudo code dur aslında.

Bir graph yapısını tree yapısını programlama dili bilmeden nasıl öğrenecek adam ? Programlama temellerini öğrenirsin. Sonra algoritma öğrenirsin. Algoritma hafif bir konu değildir, büyük şirketlerin milyon dolarla kazanmasını sağlayan şey algoritmalarıdır. Google'ın arama algoritması, upc nin yol algoritması , sıkıştırma algoritmaları , apple'ın parmak izi algoritması vs vs...

Ben sana bir ton örnek gösteriyim hiçbir şey bilmeden programlamanın p sini algoritmanın a sını görmeden c# ile başlayan...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.