C++( Ödev Hakkında )

mstfsks

Yeni üye
9 Eyl 2015
8
0
İyi akşamlar, üniversitede bilgisayar dersim varda anlayamadım verilen ödevi ve pek fazla bilgim yok bu konuda " Write a program asks the user to enter a string. It uses the character classification functions to count the number of characters in several categories and displays the results " tam olarak ne istenmiş nasıl yapabilirim?

JyThon

Katılımcı Üye
8 Kas 2015
378
0
Himalayalar
Ingilizcemin yettiği kadar kullanıcı tarafından girilen metindeki karakterleri sayan bir program yazmanızı istemiş. Katogoriler halinde Yani mesela "MERHABA" (tabii bu metin kullanıcı tarafından girilmiş herhangi bir metin olacak)

1 M
1 E
1 R
1 H
2 A
1 B

ve bunu da character "classification functions" kullanarak yapmanı istiyor yani c++ bunun için gömülü fonksiyonlar var onlardan kullanmanı istiyor..

Son düzenleme:

FearedSoul

Yeni üye
1 Tem 2015
38
0
Eğitim süresince hazır kodlar kullanman senin kötülüğüne olur eğitim süresince hata yaparsın yinede bir not alırsın o na gore yani kendi iyiliğin icin tek basına yapmanı oneririm

mstfsks

Yeni üye
9 Eyl 2015
8
0
İtüde Makina mühendisliği okuyorumda ders olarak c++ alıyoruz pek ilgilenemiyorum diğer derslerden fırsat bulamayıp bölüm biliyorsunuzdur biraz ağır o yüzden yardıma ihtiyacım oldu.

aliko2341

Yeni üye
9 Mar 2016
33
0
34
Hala gerekiyorsa:

#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <cstring>
#include <stdio.h>
using namespace std;

int main(){
char cumle[256];
cout<<"Bir cumle girin:\n";
gets(cumle);
int uzun=strlen(cumle);
cout<<"Cumlenin uzunlugu:"<<uzun<<"\n";
system("PAUSE");
return 0;
};

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.