c öğrenmek istiyorum

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Merhaba.
Murat yücedağ' ın C derslerini tavsiye ederim. Ben C# derslerini izliyorum, Açıkcası memnunum.
C 1. ders videosu;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=eIChume5VWQ&list=PLKnjBHu2xXNP-E_TjR-g5Tslm6dW4UH_3[/ame]

Defcoon

Yeni üye
15 Mar 2018
19
0
Merhaba şu anda c# dersleri alıyorum büyük bir ilerleme kaydettim derslerden önce hiç yazılım bilgim yoktu çok rahat öğrenilebilen bir dil ilk olarak python ile başla diğenler olursa onları dinlememeni öneririm çünkü c# tam olarak öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmen en fazla 1 haftanı alır ayrıca c# dan sonra MSSQL ide öğrenmeni tafsiye ederim bu ikisini tam olarak öğrenirsen birçok alanda program oluşturabilirsin ayrıca oyun motoruda öğrenirsen kimse seni tutamaz iyi günler dilerim :)

Son düzenleme:

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
C, C++ dilleri C#, Java, Python'a benzemez. Daha uzundur, daha Performanslı çalışır, daha zordur, herkes öğrenemez. Yetenek işidir.

C yerine C++ öğrenmenizi öneririm. OOP vazgeçilmez bir şey.

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Merhabalar. Önceden programlama ile ilgili bir temeliniz yoksa c den başlamanızı tavsiye etmem. Önce python öğrendikten sonra c ye geçebilirsiniz. Ama ben illa c öğreneceğim dersen bu videolara bakabilirsin.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=naWZ2xVuF30&feature=youtu.be[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Merhaba şu anda c# dersleri alıyorum büyük bir ilerleme kaydettim derslerden önce hiç yazılım bilgim yoktu çok rahat öğrenilebilen bir dil ilk olarak python ile başla diğenler olursa onları dinlememeni öneririm çünkü c# tam olarak öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmen en fazla 1 haftanı alır ayrıca c# dan sonra MSSQL ide öğrenmeni tafsiye ederim bu ikisini tam olarak öğrenirsen birçok alanda program oluşturabilirsin ayrıca oyun motoruda öğrenirsen kimse seni tutamaz iyi günler dilerim :)
Böyle Birşey Yok Pythonda Gayet Güçlü eişlevli bir dil çok yanlış yorum yapıyorsunuz yanlış yönlendiriyorsunuz sırf C# biliyorsun çok iyi ama c# ın yapamadığı noktaları python yapıyor öyle pythonla başla c ye geç tam bir saçmalık ikiside farklı ve güçlü diller

C, C++ dilleri C#, Java, Python'a benzemez. Daha uzundur, daha Performanslı çalışır, daha zordur, herkes öğrenemez. Yetenek işidir.

C yerine C++ öğrenmenizi öneririm. OOP vazgeçilmez bir şey.
Python ile sadece print() yapabildiğin için mi dil hakkında tek bildiğiniz basit şeyler özür dilerim ama boş yapıyorsunuz şu dil hakkında işte pythonla başla sonra c c++ C# anlamadığım zaten o C# bambaşka python nası bir öneri tmm sen demedin şuan ama :D öyle boşver bırak pythona geç :D :D
Neden Python sanki temelmiş diğer diller mükkemmel muğamelesi anlamadım Pythonın Yapabildiklerini C# yapamıyor ama C , C++ güzel onlarla ilgilen tavsiyem Pythonıda çok biliyomuş gibi olk onlo öğron sonro c# yapma bu şuna benziyo ilk js sonra php gibi

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Neden Python sanki temelmiş diğer diller mükkemmel muğamelesi anlamadım Pythonın Yapabildiklerini C# yapamıyor ama C , C++ güzel onlarla ilgilen tavsiyem Pythonıda çok biliyomuş gibi olk onlo öğron sonro c# yapma bu şuna benziyo ilk js sonra php gibi
Python interpeter bir dildir makina diline çevrilmez, genellikle pythonda syntax basit olduğu için scriptler yazılır, editörler yazılır. Ama c,c++ gibi dillerde direk makinaya etki eden kodlar yazılır. Dediğim gibi syntaxi basit olduğu içi giriş olarak öğretilir ve c# gibi bir ide si olmadığından genellikle sürükle bırak yapamadıklarından direk bırakırlar.

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Python interpeter bir dildir makina diline çevrilmez, genellikle pythonda syntax basit olduğu için scriptler yazılır, editörler yazılır. Ama c,c++ gibi dillerde direk makinaya etki eden kodlar yazılır. Dediğim gibi syntaxi basit olduğu içi giriş olarak öğretilir ve c# gibi bir ide si olmadığından genellikle sürükle bırak yapamadıklarından direk bırakırlar.

evet katılıyorum haklısın ama pythonın numpy ve scapy modülleri makine dili için diye biliyorum hatta geçen bir kursda görmüştüm 500 tl ydi 2 hafta :D kursda robotik öğretiyorlar python ve c ile tabi hepsi ayrı ders python da c de :D robotik makineye girmiyormu :)

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Böyle Birşey Yok Pythonda Gayet Güçlü eişlevli bir dil çok yanlış yorum yapıyorsunuz yanlış yönlendiriyorsunuz sırf C# biliyorsun çok iyi ama c# ın yapamadığı noktaları python yapıyor öyle pythonla başla c ye geç tam bir saçmalık ikiside farklı ve güçlü diller

Python ile sadece print() yapabildiğin için mi dil hakkında tek bildiğiniz basit şeyler özür dilerim ama boş yapıyorsunuz şu dil hakkında işte pythonla başla sonra c c++ C# anlamadığım zaten o C# bambaşka python nası bir öneri tmm sen demedin şuan ama :D öyle boşver bırak pythona geç :D :D
Sen herhalde C++ ile Python'u bir tutuyorsun... Python'a basit dil demedim, C++'a zor dil dedim. Sende sanırım tek cin, cout biliyorsun...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.