C#or Java

AROCKS

Katılımcı Üye
26 Mar 2018
945
59
%appdata% ~ Crypted '
İyi akşamlar THT ailesi bugün C# alanında projeler yaparken saygı verdiğim yazılım alanında kendi dilini yazmış bir abimizle konuşuyordum ve bana "Java öğren C++ da 500 satır olan kod Javada 200 satır Javanın tek - yönü oyun yapamazsın" dedi ben karar değişikliğine düştüm C# yerine javaya yöneleceğim sizin bu konuda fikriniz nedir ?​

ReLaXT

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
268
0
Adana
C# ile Java birbirine benzer diller. Javayi ogrenirsen C# rahatlikla ogrenirsin.

Bertuğ Kağan

Uzman üye
23 Eki 2015
1,872
1
sanal tomb
Java candır, Java ile oyun yapılmadığını kim söyledi :)
C# ben az çok biliyorum onunla da oyun yapabilirsin ikiside güzel
Eger yeni başlayacaksan Algoritma nedir nasıl kurulur bı araştıma yap derim
Java'yı adam akıllı öğrenirsen c#ı da kolay kavrarsın hepsinin mantığı az çok aynı,
Herhangi birisini bitirdiğinde diğerleri çorap söküğü gibi gelir zaten
İyi forumlar.

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Bahsettiğiniz olayda referanslar konuşur. Tam tersi olabilir. İkisi de günümüzde önemli yere sahip diller. Hangisi diye sorarsanız, ne için ? derim

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Java, c#, js (node, angular, react, vue), python, php dillerini profesyonel olarak hem sektörde hem kişisel projelerimde kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim:

Javanın artıları

- Java dünya çapında c# tan çok daha popüler ve tercih edilen bir didir
- Türkiye şartlarında java ve c# neredeyse eşit düzeydedir fakat java bir tık öndedir
- Java maaşları daima c# tan fazladır
- Open source konusuna girmeye gerek var mı? java açık ara önde
- Büyük kurumsal projelerde java tercih sebebidir

C# ın artıları

- Türkiyede iyi bir .net developer birçok yerde iş bulabilir
- C# dili, javada olmayan birçok özelliğe sahip (operator overload, implicit type conversion vs vs)
- Visual studio piyasadaki en iyi ide denilebilir

Java ve c# birbrinin yapabildiği her şeyi yapabilir teknik anlamda. Hangi ortama daha yakın hissediyorsan ona yönel.
Daha detaylı bir karar mekanizması için ne yapmak istediğin nasıl ve nerede yapmak istediğini düşünmelisin. Konularımı okuyabilir ve sonrasında aklına takılanları sorabilirsin.

Java ile oyun yapılamaz demesi baya bilgisiz bir arkadaş olduğunu gösteriyor konuştuğun kişinin. Libgdx, jmonkeyengine vs vs bunlar javanın game engineleridir, java ile yazılmış birçok oyun mevcuttur.

Minecraft orjinal olarak java ile yazılmıştır.

Unutmamak gerekir ki dil sadece bir araçtır, dilden ziyade öğrenilmesi gereken teknik o kadar fazla konu var ki aslında dil bunların yanında çok basit kalıyor. OO design, design patterns, software architectures vs vs..

İki dilden beğendiğini seç, pişman olmazsın..

Son düzenleme:

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Merhabalar değerli üyemiz,
Yatırım amaçlı düşünüyorsanız iş ilanlarına girerek Türkiye'deki veya Dünyadaki ilanlara bakınız. Ona göre sizinde kafanızda bir şekillenme oluşacaktır.

Kişisel görüşümü soracak olursanız, syntaxlari birbirine benzer, lakin C#'ı sadece otomasyon yazarken kullanıyorum. Onun dışında Webde java daha çok tercih sebebim.

Hurr

Üye
17 May 2018
200
0
Yazılır tabii ki.
LibGDX ve OpenGL boşuna mı duruyor?
C/C++ yerine VC++ kullanırsan yine o 200 satırı yazarsın. Microsoft'un C/C++ için geliştirdiği kütüphaneler var.

C#.NET için de Unity var.

Son düzenleme:

tetikci159

Üye
4 May 2013
56
0
Bu işten ekmek yemek istiyorsan Türkiye'de C# yurt dışında Java revaçta. Herhangi birini öğrenirsen diğerini öğrenmek basit olur. Önemli olan algoritmayı anlayabilmek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.