C# Örnek kodlar ve bitmiş projeler

AnaLyseR

Katılımcı Üye
12 Eyl 2011
349
0
Binary City
arkadaşlar böyle kodları yazmak yerine projeyi yapıp. kod bölümünede yorumları yazıp projeyi upload edsek daha sağlıklı olmaz mı?

Rafine

Üye
6 Şub 2012
75
0
Kodları yapıştırıyorum hata veriyor, bu kodları nereye yazıcağız yani, C#'nin Console A. a mı yazıcaz BU UFAK DETAYLARI NEDEN ATLIYORSUNUZ HİÇ ANLAMIYORUM!

morbeyaz

Yeni üye
29 Şub 2012
1
0
c# pascal üçgeninin algoritması ve akış diyagramı nasıl yapılır bi fikri olan var mı??

comandante19

Yeni üye
8 Nis 2007
21
0
apartmanda oturanların bilgilerini Sql veri tabanına kaydeden kod.Apartman ve site yönetim programı yapıyorum sizinde yardımlarınız bekliyorum.

namespace SiteYönetimProgramı
{
public partial class Form1 : Form
{
SqlCommand komut;
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private **** Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{

}

private **** button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
komut = new SqlCommand();
komut.Connection = sqlConnection1;
sqlConnection1.Open();
komut.CommandText = "Insert Into oturanlar Values('" + textBox1.Text + "','" + textBox2.Text + "','" + textBox3.Text + "','" + textBox4.Text + "','" + textBox5.Text + "','" + textBox6.Text + "','" + textBox7.Text + "','" + textBox8.Text + "','" + textBox9.Text + "','" + textBox10.Text + "')";
komut.ExecuteNonQuery();
textBox1.Text = "";
textBox2.Text = "";
textBox3.Text = "";
textBox4.Text = "";
textBox5.Text = "";
textBox6.Text = "";
textBox7.Text = "";
textBox8.Text = "";
textBox9.Text = "";
textBox10.Text = "";
MessageBox.Show("KAYIT BAŞARIYLA EKLENDİ");
sqlConnection1.Close();
}

EBTHN

Yeni üye
5 Şub 2012
22
0
İYİ GÜNLER O'dan klavyeden sayıya kadar olan sayılardan
tek olanları teksayılar dizisine
çift olanlarıda çift sayı dizisinde
saklayan daha sonra bu diziler ayrı ayrı krana yazdıran c sharp programını yaparmasınız YARDIMLARINI İÇİN TEŞEKKÜRLER

EBTHN

Yeni üye
5 Şub 2012
22
0
hoca bize 4 soru verdi ve yapmayanın sözlü notunu çok düşük vericekmiş;bi yardım ederseniz çok sevinirim

1)0′dan klavyeden girilen sayıya kadar olan sayılardan
tek olanları teksayılar dizisinde
çift olanları çift sayılar dizisinde saklayan daha sonra bu dizileri ayrı ayrı ekrana yazdıran programı yapınız

2)bir ögrenciye ait 3 yazılı ve 2 sözlü notunu bir dizi içerisinde saklayan daha sonra bu notların ortalamsını hesapşayan
ortalama 45′e eşit yada büyükse ekrana ”DERSİ GEÇTİN”değilse ”DERSTEN KALDIN”yazdıran programı yapınız

3)sınıftaki arkadaşlarınızın
isim,
telefon,
e posta adresi bilgilerini saklayacagınız diziler oluşturup bu bilgileri bir yardımıyla bu diziler kaydeden,daha sonra klavyeden girilen isme ait bilgileri ekrana getiren ,eger klavyedeb girilen isim kayıtlarda bulunamazsa ”KAYIT BULUNAMADI” mesajı veren programı yapınız

4)klavyeden bir dizi bıyutu girin. daha sonra dizi boyutu kadar ondalıklı sayıyı bu dizi içerisinde ekleyin.diziye eklenen bu sayıların
toplamı
aritmetik ortalaması
en büyük degeri
en küçük degeri yazdıran programı yapınız ACİL YARDIM EDİN

4 Şub 2012
214
1
Çankırı
en basitinden Console.WriteLine("Merhaba");

veya bi sayının karesi
static int KareAl(int sayi)
{
int karesi = sayi * sayi;
return karesi;
}
static **** Main(string[] args)
{
Console.Write("Bir sayı giriniz: ");
int s1,sonuc;
s1=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
sonuc = KareAl(s1);
Console.WriteLine("{0} sayısının karesi: {1}",s1,sonuc);
}

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.