c# piyano yapalım

znlhm

Üye
24 Tem 2013
225
0
ankara
burada basitçe bir piyano nasıl yapılır onu göstereceğiz

Formumuza 1 tane buton ekliyoruz
Butonumuzun boyutunu şekildeki gibi ayarlayalım butonun backcolor özelliğini beyaz yapalım text yazısını silelim

butonları 14 tane olacak şekilde kopyalayıp forma düzgünce sıralayalım ve
(beyaz1-beyaz2) anlamında b1-b2-b3-b4 diyerek beyaz butonları 14 e kadar properties ten name özelliğini değiştirelim

1M2qZB.jpg

Şimdi bu eklediğimiz butonların yarısı kadar uzunlukta 10 tane buton daha ekleyelim ve backcolor özelliğini siyah yapalım
siyah butonları aşağıda görüldüğü şekilde yerleştirelim
bu butonlarıda yine (siyah1-siyah2) anlamında s1-s2-s3 diyerek s10 a kadar properties ten name özelliğini değiştirelim

E5zkNg.jpg

Butonlarımızın tümünü seçerek properties ten mausedown olayına çift tıklayıp kodlarımızı yazmaya başlayacağız
öncelikle üste using System.Media; kütüphanemizi ekliyoruz.
Projemizi kaydedip nota yazan klasörü projemizdeki bin/debug klasörüne kopyalıyoruz

8D9A3W.jpg

Ve kodlarımızı yazıp işlemi bitiriyoruz

gZ4E1Q.jpg

Aşağıda projeyi indirebilirsiniz nota klasörü projenin içinde mevcut
anlaşılması açısından olayı basit tuttum bu proje için klavye kısa yolları kullanabiliriz tıkladığımız notaları kaydederek
otomatik olarak çaldırabiliriz vs vs geliştirmeye açık bir proje byee………

projeyi indirmek için tıklayın

virüs total

Son düzenleme:

vily

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
585
1
Notalar karışık konmuş düzenlenmeleri gerekiyor.b1-b2 v.s adları değiştirerek doğru notalar sıralanabilir zannedersem, henüz denemedim.

znlhm

Üye
24 Tem 2013
225
0
ankara
Notalar karışık konmuş düzenlenmeleri gerekiyor.b1-b2 v.s adları değiştirerek doğru notalar sıralanabilir zannedersem, henüz denemedim.
notaların sıralanışı yanlış olabilir ben notaların sıralamasına dikkat etmedim proğramın çalışma mantığını anlatmaya çalıştım siz kafanız göre düzenlersiniz

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.