Yazılım | Programlama C# program yapma hk.

ferkuu

Yeni üye
30 Ocak 2019
18
3
İstanbul
Merhaba arkadaşlar , çalıştığım bir firmada bilgisayarların bilgilerini alan bir amatörce C# üzerinden kodlama yapıyorum.
IP Adres , Mac Adres , Bilgisayar Adı ve Kullanıcı Adını alabiliyorum.

TeamViewer adlı programın ID'sini nasıl alabilirim ?
Basit Bir kodla nasıl çözerim ?
Yardım edebilecek olan varsa , çok sevinirim.
Hayırlı sahurlar...

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
ID derken PID'sinden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyle ise Process.GetProcessesByName ile o işlemi bulup .Id attributeunu kullanarak PID'sine erişebilirsiniz.

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,431
1
783
30
root@adige~#
Merhabalar ;

C# ile Teamviewer kimliği bulmaktan bahsediyor iseniz aşağıda belirtmiş olduğum kod işinizi görecektir

long GetTeamViewerId()
{
try
{
string regPath = Environment.Is64BitOperatingSystem ? @"SOFTWARE\Masaüstü\TeamViewer" : @"SOFTWARE\TeamViewer";
RegistryKey key = Registry.LocalMachine.OpenSubKey(regPath);
if (key == null)
return 0;
object clientId = key.GetValue("ClientID");
if (clientId != null) //ver. 10
return Convert.ToInt64(clientId);
foreach (string subKeyName in key.GetSubKeyNames().Reverse()) //older versions
{
clientId = key.OpenSubKey(subKeyName).GetValue("ClientID");
if (clientId != null)
return Convert.ToInt64(clientId);
}
return 0;
}
catch (Exception e)
{
return 0;
}
}

ferkuu

Yeni üye
30 Ocak 2019
18
3
İstanbul
Teamviewer kimliği bulmaktan bahsediyorum hocam

Cevabınız için teşekkür ederim , beceremedim hazır bir C# form dosyası varsa bana yollaya bilir misiniz örnek alarak bakayım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.