C# Programdaki şifreyi gizleme

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Merhabalar,

C# İle bir program yazıyorum ve programın içinde şifrem var.

Şuan decompile ile rahatlıkla bakılabiliniyor doğal olarak tersine mühendislikle falanda bulunulabilir

En Sağlam şekilde nasıl şifrelerim veya kullanıcıdan gizlerim sadece program kullanacak, kullanıcının bir işi yok bu şifre ile.

Çözüm önerileriniz neler ?

Şifreyi kullandığım şöyle düşünebilirsiniz

string sifre = "123456";

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Ne yapsan boş göklerden gelen bir karar var. Şaka bi yana gerçekten ne yaparsan yap buna engel olamazsın zorlaştırabilirsin ama engellemek mümkün değil ama yine de konunun uzmanı sana en iyi cevabı verecektir zztri

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ne yapsan boş göklerden gelen bir karar var. Şaka bi yana gerçekten ne yaparsan yap buna engel olamazsın zorlaştırabilirsin ama engellemek mümkün değil ama yine de konunun uzmanı sana en iyi cevabı verecektir zztri

Eğer decompile'dan korkmuyorsan SecureString kullanırsın. Debug esnasında hafızada kabak gibi göremezler. Ama şifreyi girdiğin yere göre eninde sonunda görürler, neden? Decompile edilemez .NET applikasyonu diye bir şey yok.

Sırf onun için kaç gündür güzel bir projemiz var işyerinde, C++'ta yazıyorum kritik yerini. Çok özledim C#'ta kod yazmayı, tembelliğe iyi alışmışım....

Ne halt edersen et "crackme challenge"lara bakıyorsun, zaten onu kırmayı biri bulmuş. En nihayetinde IL kodunu eşşek gibi vereceksin .NET Framework'e...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.