Yazılım | Programlama C# Selenium ile alakalı bir sorum var?

15 Mar 2018
223
9
Türkiye
Merhabalar arkadaşlar. C# ile yorum yapabilen bir kendi çapımda bir program yazmaya çalışıyorum. Yeni öğrenme aşamasındayım. Bir yerde takıldım cevap alabilirsem çok memnun olurum.

Örneğin bir blog sitesinde yorum yaptığımda siteadresi.com/konu/#comment-123123 adresi lisbox'a ekliyorum ama benim problemin #comment-123123 bu kısım olmayan siteyi de başarısız olan listbox'a ekleyemiyorum. Burada selenium ile nasıl bir sorgu yazabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

15 Mar 2018
223
9
Türkiye
hocam sorununuzu tam olarak anlayamadım, projenizin github linki varsa ve atabilirseniz kodları inceleyerek yardımcı olabileceğimi düşünüyorum
Hocam github linkim yok. Bu resimde gördüğün gibi. Site örnektir.
Şimdi o siteye mesela selenium ile giriyorum yorum yapıyorum yaptığımda başarılı linki listbox 1'e koyuyorum. Bunda bir sorun yok. Ama resimde gördüğün başarısız link alanı için site sonunda /#comment-859867 olmayan siteyi de listbox 2 ye koymak istiyorum. Burada nasıl bir işlem yapmalıyım yani nasıl algılayabilir program bunu? Not: Görseli manuel olarak kendim ekledim!

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,750
38
2,581
Wrong Side Of Heaven
her yorum yaptığınızda site linkinin sonunda www.site/#comment-859867 tarzı bir adres çıkıyorsa her işlem sonrası site adresini string bir değere aktarıp compare işlemi yapabilirsiniz

örnek olarak işlem başarılı olduğunda www.site.com/comment1 tarzı adres veriyor diyelim
işlem başarısız olduğunda ise www.site.com adresini birebir olarak döndürüyor diyelim

C#:
  string control = ("www.site.com");
  string gelenadres = ("www.site.com"); //burayı otomatik çektirebilirsiniz ya da manuel girersiniz size kalmış

if (gelenadres==control)
            {
                Console.WriteLine("işlem başarısız!");
            }
             else
              {
                     Console.WriteLine("işlem başarılı!");
              }
şeklinde bir kod ile gelen adres üzerinden doğrulama işlemi yapabileceğinizi düşünüyorum

15 Mar 2018
223
9
Türkiye
her yorum yaptığınızda site linkinin sonunda www.site/#comment-859867 tarzı bir adres çıkıyorsa her işlem sonrası site adresini string bir değere aktarıp compare işlemi yapabilirsiniz

örnek olarak işlem başarılı olduğunda www.site.com/comment1 tarzı adres veriyor diyelim
işlem başarısız olduğunda ise www.site.com adresini birebir olarak döndürüyor diyelim

C#:
  string control = ("www.site.com");
  string gelenadres = ("www.site.com"); //burayı otomatik çektirebilirsiniz ya da manuel girersiniz size kalmış

if (gelenadres==control)
            {
                Console.WriteLine("işlem başarısız!");
            }
             else
              {
                     Console.WriteLine("işlem başarılı!");
              }
şeklinde bir kod ile gelen adres üzerinden doğrulama işlemi yapabileceğinizi düşünüyorum
bu mantığı denedim #comment 'den sonra -123123 bu kısımı mauel giremem çünkü yapılan yorum sayısını veriyor onu yorum yaptıktan sonra öğrenebiliyorum. Bu şekilde hem başarılı hemde başarısız listboxa ekliyor.

C#:
                string siteUrll = driver.Url;
                string siteComments = driver.Url+"#comment";              

if (siteUrll != siteComments)
                {
                    basarisizLink.Items.Add(siteUrll);

basarisiz = basarisizLink.Items.Count;
                    basarisizNo.Text = basarisiz.ToString();
                }

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.