C sharp ödev yardımı

13 Nis 2014
74
0
İstanbul
Önüne fırça takılmış odada dolaşan bir oyuncak araba hayal edin. Araba C# uygulamasıyla kontrol edilmektedir. Arabadaki fırça 2 farklı konumda olabilir: aşağıda veya yukarıda. Fırça aşağıdayken aracın gittiği yerleri boyamakta, fırça yukarıdayken hiçbir şey yapmamaktadır. Sizden bu sistemi C# ta modellemeniz istenmektedir.

İçi başlangıç olarak 0 ile dolu 20*20 lik bir dizi kullanacaksınız. Aracın nerede olduğunun, fırçanın aşağıda veya yukarıda olduğunun ve aracın yönünün kaydını tutacaksınız. Aracın ilk başta (0,0) konumunda, fırçanın yukarıda olduğunu ve aracın sağ tarafa dönük olduğunu varsayın. Aracı aşağıdaki komutlarla yöneteceksiniz.

1 Fırça aşağı

2 Fırça yukarı

3 Sağa dön

4 Sola dön

5_x x kadar ilerle(x yerine bir sayı gelecek)

6 Diziyi görüntüle

0 Programı sonlandır(0 görürse sonraki komutları dikkate almayacak.)

Araç bir yerden geçerken eğer fırça aşağıda ise dizide ilgili elemana 1 değeri atanacak. Görüntülenirken 1 değeri olan yerler “*”, 0 değeri olan yerler “ ” (boşluk) olarak görüntülenecek.

Komutlar aralarında virgül ile ayrılmış olacak. Örnek bir komut aşağıdaki gibidir.

Komutlar: 5_5,3,5_1,3,1,5_4,4,5_7,4,5_4,4,5_3,3,5_2,6,0

Komutlar çalıştığında örnek görüntü aşağıdaki gibidir.

Arkadaşlar bunu yapmam lazım ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum.Yardım edin lütfen nasıl yapılcağını anlatsanız yeterli mantık yürütemedim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.