C# Tarayıcıdan Şifreleri Çekmek

WiseCat

Yeni üye
15 Mar 2018
26
0
Merhabalar, c# console ile basit bir rat yapıyorum ve tarayıcıdan şifreleri çekmem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ehe ehe eğlenceli konu... Ama sen araştır.. Ben sadece ipucu vereceğim. İkimiz de bire bir aynı kodlarla çekersek ikimizinki birden yakalanır değil mi?

İlk adımımız google amca bunları nerede saklıyor onu bulmak. Saklamıyorlar. %localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default içine bakalım. Süper! Cookies, history, her halt için birer dosya var burada değil mi?

Bunlar sqlite veritabanları. Hemen hemen hiç biri şifreli değil göreceğin gibi. Sadece "Login Data" adındaki, şifrelerin saklandığı hariç. E bunu nasıl çözeceğiz?

İçinde logins adındaki tabloyu okuyacaksın. action_url kolonu hangi siteye ait olduğu, username_value kullanıcı adı, password_value ise şifrelenmiş olarak şifre. Şifreleme yöntemi? Standart win32 protect işlemi yapılmış sadece. Aradığın çözme fonksiyonunu crypt32.dll içinde bulacaksın, cryptunprotectdata...

Son ipucu da, chrome hiç bir extra salt, key, IV kullanmıyor. Deneme için kendin rastgele bir şifre kaydedebilirsin.

Şimdi sırada firefox var. Firefox'u bulursan, çok kullanılan bir mail client olan Thunderbird'ü de bulmuş olursun böyle bir artısı var. Onu da sen bul.

Edit: Orada cookies'i gördün değil mi.. Keylogger'ın çalışması için onu truncate edeceksin. Tam hatırlamıyorum şimdi ama sanırım direkt dosyayı silsen bile sorun olmuyordu, Chrome yeniden oluşturuyordu.

Son düzenleme:

WiseCat

Yeni üye
15 Mar 2018
26
0
Ehe ehe eğlenceli konu... Ama sen araştır.. Ben sadece ipucu vereceğim. İkimiz de bire bir aynı kodlarla çekersek ikimizinki birden yakalanır değil mi?

İlk adımımız google amca bunları nerede saklıyor onu bulmak. Saklamıyorlar. %localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default içine bakalım. Süper! Cookies, history, her halt için birer dosya var burada değil mi?

Bunlar sqlite veritabanları. Hemen hemen hiç biri şifreli değil göreceğin gibi. Sadece "Login Data" adındaki, şifrelerin saklandığı hariç. E bunu nasıl çözeceğiz?

İçinde logins adındaki tabloyu okuyacaksın. action_url kolonu hangi siteye ait olduğu, username_value kullanıcı adı, password_value ise şifrelenmiş olarak şifre. Şifreleme yöntemi? Standart win32 protect işlemi yapılmış sadece. Aradığın çözme fonksiyonunu crypt32.dll içinde bulacaksın, cryptunprotectdata...

Son ipucu da, chrome hiç bir extra salt, key, IV kullanmıyor. Deneme için kendin rastgele bir şifre kaydedebilirsin.

Şimdi sırada firefox var. Firefox'u bulursan, çok kullanılan bir mail client olan Thunderbird'ü de bulmuş olursun böyle bir artısı var. Onu da sen bul.

Edit: Orada cookies'i gördün değil mi.. Keylogger'ın çalışması için onu truncate edeceksin. Tam hatırlamıyorum şimdi ama sanırım direkt dosyayı silsen bile sorun olmuyordu, Chrome yeniden oluşturuyordu.
Chrome işini hallettim ama firefoxun datayı nerede sakladığını hala bulamadım biraz daha yardımcı olsan çok iyi olurdu .d

Moderatör tarafında düzenlendi:

Peyack

Üye
16 Ocak 2019
169
2
127.0.0.1

Login data yı emailime aktarabilecegim bir sistem yapabilirim fakat o dosya ile daha sonra neler yapabilecegimi anlamadım. Biraz daha açar mısın?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yorumun için çok teşekkürler chrome işini hallettim ama firefoxun datayı nerede sakladığını hala bulamadım biraz daha yardımcı olsan çok iyi olurdu .d

Bu sefer %appdata% içinde.. %appdata%\mozilla\firefox\profiles\<firefox'un garip profil adı>\

Burada zaten login.json veya logins.json'ı bulacaksın. Burada zaten her site, ftp ve kurulu ise thunderbird mail hesabı için encrypt edilmiş şekilde kullanıcı adı ve şifreleri göreceksin. Gördüğün gibi decrypt etmek için bir anahtar lazım. O da key3.db içinde. Json içinde bulduğun unique identifier hangi anahtar hangi login'e ait onu gösteriyor.

Gerisi kolay zaten.

Şimdi internet explorer veya edge için isteme, vallahi ben kendim de bilmiyorum. Kim kullanıyor ki onları bu devirde?

Peyack

Üye
16 Ocak 2019
169
2
127.0.0.1
Bu sefer %appdata% içinde.. %appdata%\mozilla\firefox\profiles\<firefox'un garip profil adı>\

Burada zaten login.json veya logins.json'ı bulacaksın. Burada zaten her site, ftp ve kurulu ise thunderbird mail hesabı için encrypt edilmiş şekilde kullanıcı adı ve şifreleri göreceksin. Gördüğün gibi decrypt etmek için bir anahtar lazım. O da key3.db içinde. Json içinde bulduğun unique identifier hangi anahtar hangi login'e ait onu gösteriyor.

Gerisi kolay zaten.

Şimdi internet explorer veya edge için isteme, vallahi ben kendim de bilmiyorum. Kim kullanıyor ki onları bu devirde?
Bana da yardımcı olur musun?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Login data yı emailime aktarabilecegim bir sistem yapabilirim fakat o dosya ile daha sonra neler yapabilecegimi anlamadım. Biraz daha açar mısın?

Hö?

... adamın browser üstünde "şifremi kaydet" dediği her site için kullanıcı adı ve şifresi elinde olacak. Bununla ne yapacağını mı soruyorsun? Hani google+ filan uyarır, "hişş sahip başka yerden de giriş yaptın" diye ama gece 02:30'da bir şeyler yaptığında eleman uyanana kadar çok geç olmuş olur.

Bana da yardımcı olur musun?

Olurum tabii ki. İşim bu.. (Aslında işimin yarısı bu, kalan yarısı trollemek)

Trojan yaparken nerede takıldığını anlatırsan elimden geldiğince anlatırım. Özellikle bu aralar. Siber alemde hintlilerin bir numaralı trojan yapımcıları olarak anılmasından bıktım. Bizim neyimiz eksik?

Moderatör tarafında düzenlendi:

bazr09

Üye
3 Haz 2017
158
0

Trojan yaparken nerede takıldığını anlatırsan elimden geldiğince anlatırım. Özellikle bu aralar. Siber alemde hintlilerin bir numaralı trojan yapımcıları olarak anılmasından bıktım. Bizim neyimiz eksik?

Yazdığım trojanın kendi sitemden kod satırı alıp dinamik olarak gönderdiğim kodları hedef bilgisayarda çalışması nasıl sağlanabilir?

Peyack

Üye
16 Ocak 2019
169
2
127.0.0.1

Bir oyunun "save.dat" dosyasını çalmak için birşeyler denemiştim ve çalışmıştı fakat dosya bana geldigin de kullanıcıların şifre yeri boş gözüküyor fakat kendi bilgisayarim uzerınden programı acıp
"save.dat"ı degistirdigim de normal hesaba girebiliyordum. Dedigim bir online oyun, bu dedigim programa kurbanın MAC,IP adresini almak gibi şeyler ekledim fakat sonuçta bana hesapları lazım. nerede hata yaptıgımı bilmiyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yazdığım trojanın kendi sitemden kod satırı alıp dinamik olarak gönderdiğim kodları hedef bilgisayarda çalışması nasıl sağlanabilir?

Compile edersin. C# dilinde "eval" yoktur. Eğer tamamen dışardan aldığın kod satırlarını kullanan bir trojan yazacaksan, Java'ya dönmeni şiddetle tavsiye ederim. Compile ederken bir "dll" oluşturmuş olacaksın çünkü, oluştuğu anda ESET, AVAST vs. onu tarayacak ve yakalayacaktır.

Ama ne yaparsın? Biraz uzun iş ama mükemmel trojan için biraz uğraşılır;

1. Bir abstract "TemelPayload" class'ı oluşturursun. En basitinden bir "Calis" metodu olmalı. Bunun haricinde yükleyeceğin yeni payload paketleri hangi metodları kullanacaksa bunları kullanırsın. Bu class'ı dll olarak ayrı bir proje halinde yapmalısın.
2. Asıl trojanına bu paketi de reference olarak eklersin.
3. Her yeni "payload" için, bu TemelPayload'u refere eden yeni bir dll projesi başlatırsın. TemelPayload'un çocuğu bir class yazarsın. Neticede oluşan yükü canının istediği şekilde, canının istediği uzantı ile indirilebileceği bir yerde saklarsın.
4. Trojanın byte array olarak bu dosyayı gerektiğinde indirir. ASLA BİR YERE KAYDETMEZ. System.Reflection.Assembly.Load fonksiyonunu kullanarak codedomain'e direkt olarak hafızadan yüklersin. Sonra da istediğin Class (büyük ihtimalle paket adıyla aynı filan yaparsın) TemelPayload'un alt class'ı olduğundan bundan TemelPayload türünde bir instance oluşturur, sonra da istediğin fonksiyonları çalıştırırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.