C# TextBoxtakileri Metin Belgesine Aktarma

stewe

Üye
31 Ara 2014
157
0
textboxa yazılan herseyı metın belgesıne aktarmak ıstıyorum ama sureklı aktarıcak artık tımerlamı olur baska bırseylemı bılmıyorum

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Anlık olarak metin belgesine yazılmasını istiyorsanız TextBox'a çift tıklayarak TextChanged'a yazarak yapabilirsiniz.C#'ta böyle veya buna benzer birşey olmalı ben Vb.Net kodlarını veriyorum buna bakarak deneyebilir veya internetten kodları c# konuna çevirebilirsiniz.
1 Textbox ekleyerek başlıyoruz.()

Not:Öncelikle System.IO import edilmeli.Tüm kodların en üstüne Imports System.IO yazarak import edebilirsiniz.

Kod:
        System.IO.File.WriteAllText("C:\deneme.txt", TextBox1.Text)
'Burada parantez içi düzeni: (Metin belgesinin konumu,metin belgesine yazılacak içerik.) şeklindedir.

Buraya örnek olarak yazdığım programın tüm kodlarını yazıyorum bakarak yapabilirsiniz.

Kod:
Imports System.IO
Public Class Form1

Private Sub TextBox1_TextChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles TextBox1.TextChanged

System.IO.File.WriteAllText("C:\deneme.txt", TextBox1.Text)

End Sub

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.