C# üzerinden program kaldırma

skoc13

Yeni üye
4 Nis 2016
5
0
Selam arkadaşlar ,

Denetim masasında kurulu olan bir programı c# da yapmış olduğum bir buton ile butona basarak kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.

C++ ürünleri için yaptım ancak onda da C++ 2015 e kadar sorun yok ancak C++ 2015 de kullandığım kod aşağıdadadır process de hata veriyor yardımcı olabilir misiniz ?

process.StartInfo.Verb = "runas";
process.Start();
process.WaitForExit(60000);
if (checkBox9.Checked)
{
kaldir(program_tur.VCREDIST_15_x64, "323dad84-0974-4d90-a1c1-e006c7fdbb7d", "2015");

}
if (checkBox10.Checked)
{
kaldir(program_tur.VCREDIST_15_x86, "462f63a8-6347-4894-a1b3-dbfe3a4c981d", "2015");

}

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
ilgi alanım da daha bilmediğim tonlarca şey var, ben de zztri üstadı çağırıyorum. :)

Ben de akşam kontrol ederim diye bırakıyorum. 30 saniye önce test programı istediler, onu yazana kadar akşam olur.

Ama hızlıca şunu diyeyim; uzun iş.. Normal programların uninstall infoları bir registry key'de tutulur. Windows installer ile kurulmuşlar için msiexec kullanırsın. Ama bunun için GUID bilgisi lazım, o nerede idi hatırlayamıyorum şu anda..

En azından ipucu vermiş oldum.

skoc13

Yeni üye
4 Nis 2016
5
0
Teşekkür ederim bilgiler için ancak dilerseniz yapmış olduğum kodları tamamını paylaşayım inceleyin registry bilgisi ekli aslında aşağıdaki resimde görülen kısımdaki gibi check box lar seçili olup kaldıra bastığında işlemi yapıyor sadece 2015 de sorun oluyor onu çözemedim açıkcası.

4fBAQG

Resim linkinde problem var galiba buradan ]ulaşabilirsiniz. linke https://hizliresim.com/4fBAQG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
msiexec.exe'nin /x parametresi ile bu mümkün aslında. Lakin kaldıracağınız programın anahtar adını bulmanız lazım. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ yerinde bulunur. Bende mesela Camtasia diye program var, onun GUID'si {45F34E54-DAD9-405B-A4F6-B12B0A46B984}
Şimdi onu kaldırıcam.

rXdzxQ.png

Denedim ve çalışıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.