Yazılım | Programlama C# ve SQL server katmanlı başlıklar oluşturmak.

81u3hat

Yeni üye
19 Ağu 2019
22
0
C# ile bir uygulama geliştiriyorum. Geliştirdiğim uygulamada veri girişi yaparken veri için bir başlık seçtireceğim. Fakat bu başlık birden fazla katmandan oluşacak.
Örnek:
1 - Başlık 1

1.1 - Başlık 2

1.1.1 - Başlık 3
2 - Başlık 4
2.1 - Başlık 5
Şeklinde bir yapı oluşturmak istiyorum. Fakat bunu veri tabanına nasıl kaydedeceğimi bulamadım.
İhtiyaç olursa eğer fazladan başlık ta eklenecek bir sistemi olmalı.
Başlıkları başlığın önünde bulunan 1, 1.1 ve 2 gibi numaraları yazarak çekeceğim. Bu yöntem için hangi özellikleri araştırmam gerekiyor?
Özelliklerin ismini bile yazsanız yeter.

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
kanka ilişkilendirmeyi nasıl yapacaksın bir tabloda 3 başlık mı olacak üst başlık şeklinde mi oalcak ? yani bir db objectinin 3 ayrı paramteresi mi olacak 3 ayrı categories object mi olacak ?

81u3hat

Yeni üye
19 Ağu 2019
22
0
kanka ilişkilendirmeyi nasıl yapacaksın bir tabloda 3 başlık mı olacak üst başlık şeklinde mi oalcak ? yani bir db objectinin 3 ayrı paramteresi mi olacak 3 ayrı categories object mi olacak ?

Ben bir veri ekleyeceğim. Eklediğim verinin bir çeşit türü olacak. Bu türü oradaki başlıklardan seçecek. Fakat sadece altında bir başlığı olmayan en alt başlığı tür olarak seçebileceğim. O başlıktaki veri bir üst başlığa oda en üst başlığa aktaracak. Yani ilişkisel bir veri tabanı mantığında olduğu gibi fakat bunu nasıl tasarlayacağımı tam çözemedim. Ben alt alta 10 tane katman açsam bu 10 ayrı ilişkili tablo demek olacak. Fakat ben bunu 1 tabloda oluşturmak istiyorum. Aynı dropdown menüdeki başlık düzenine benzeyen bir yapı yani. en üst başlık sadece isim, alt başlık eğer içinde eleman barındırıyorsa yazı şeklinde. İçinde hiç eleman barındırmayan tek bir başlıksa bir buton misali olabilir.

Bunu yazarken de bir fikir geldi aklıma. Eğer tablo sütunlarından birine üst başlık diye bir alan eklersem. buraya o başlığın üst başlığının kodunu yazarsam. Program içine çekerken de sırasıyla çekip alt alta yazdırabilirim. Böylece tek tabloda her biri bir üst başlığının kodunu barındıracağı için o koda sahip başlığın altına yazılır ve sorunum çözülmüş olur.:bilgili

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.