c# Veri Aktarma

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Arkadaşlar 1 çözüm de 2 adet farklı projem var 2 side form. Yapmak istedigim sey 1. projedeki formda bulunan labeldeki yazıyı 2. projemde bulunan formdaki labele yazdırıcam bu aktarım nasıl oluyor bilen varmı ?

projeme cözüm olarak ekledim:
8zJDYk.png

ama bu sekilde cıkıyor nerede hata yapıyorum ?
nlBLOR.png

Son düzenleme:

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Hayır Farklı proje bunlar tek proje deil oyle olsa aktarım yapabılıyorum

Pardon. Şimdi daha iyi anladım konuyu birazdaha açmışsınız. Bunun için veri tabanı öğrenmeniz gerekiyor. Mağlesef veri tabanı bilmiyorum. Eğer öğrenmek isterseniz murat yücedağ' ın C#derslerinde 12. bölümde veri tabanına giriş yapıyordu. O bölümden başlayıp izlemenizi tavsiye ederim.

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
uygulamada veri tabanı kullanmıyorum 2 taraflı bir program olucak eger veri tabanına girersem karsı tarafada yuklemem lazım o yuzden veri tabansız cozum ekleyerek yapılmıyormu ?

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
uygulamada veri tabanı kullanmıyorum 2 taraflı bir program olucak eger veri tabanına girersem karsı tarafada yuklemem lazım o yuzden veri tabansız cozum ekleyerek yapılmıyormu ?

EDZ51z.png

Yani ben client'ten yazdıgım mesajı servere gonderirken texboz icindeki degeri kontro lediyor ve bos degilse yazıyor diyor. ama bunu diğer formda yazması lazım adam zaten yazıyor o formda karsıdakının gormesı lazım aynı sey diger taraf ıcınde gecerli nasıl yapılabilir ?

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
System.IO ile yapılabilir.
Diskte belirli bir yere metin belgesi oluşturup içine label'in metnini gönderebiliriz, 2. projeden de StreamReader ile metni çekebiliriz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.