C# vs Java Hangisini seçmeliyim ?

BoGande

Yeni üye
6 Ocak 2016
27
0
Türkiye
Ben nesne yönelik ama her sistemde geçerli olabilecek programlama dili öğrenmeyi istiyorum.

Amacım daha çok linux sistem üzerine fakat şuanda windows 8.1 kullanmaktayım. Amacım hem hobi hemde aklımı aktif tutup geliştirmek .

amacım ;

*Ücretsiz programlar geliştirmek istiyorum.
*Dersler verebilmeyi de istiyorum
*hem medya , hemde performans için çalışma yapmak istiyorum

Danıştığım hoca direk olarak C# dedi . Fakat Java , C# 'a göre daha anlaşılır geldi .

Kitap alıp başlamayı düşünüyorum. Hangisini seçmeliyim bilemedim.

Klavuz olacak bir yorum alabilir miyim ?

besiktaslisamet

Katılımcı Üye
13 Mar 2013
295
0
Şu anda en çok kullanılan dil java dır. yazılım üzerine çalışn büyük şirketlerin çoğu java dilini kullanmaktadır. mobil uygulama geliştirmek istiyorsan java kullanmak zorundasın c# ilede android program yazabilirin ama ücretli bir uygulama kullanmak zorundasın c# ile kendine iş bulamazsın c c++ ve java dan birini bilmek zorundasın önerim tabiki java

JusticeHunter

Yeni üye
22 Nis 2016
38
0
Ben nesne yönelik ama her sistemde geçerli olabilecek programlama dili öğrenmeyi istiyorum.

Amacım daha çok linux sistem üzerine fakat şuanda windows 8.1 kullanmaktayım. Amacım hem hobi hemde aklımı aktif tutup geliştirmek .

amacım ;

Danıştığım hoca direk olarak C# dedi . Fakat Java , C# 'a göre daha anlaşılır geldi .

Kesinlikle C'yi öğren ama bir taneyle sınırlama kendini bir kaç tane öğren mutlaka.

Crazy Eagle

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
716
0
Python ile Başlamalısın VB.NET ile Devam Sonra C# sonra C++ ve En Sonunda Java Çünkü diyer Dilleri Öğrenmende Fayda Olacaktır. yani Sadece Bir yada İkisine Gitme Emek ver Tam Yap Sağlam Yap.

Th3CoRSaN

Katılımcı Üye
12 Mar 2016
319
0
THT

amacım ;

kardeş ben c# derside aldım java derside javaya hiç bulaşma derim artık dikkate alırsan senin için daha iyi olur.

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Hocam sorunu sorarken biraz daha açsan keşke. Programlama da GUI (Graphical User Interface) dediğimiz bir olay var. Sen GUI türünde programlar yapacaksan C# uygun senin için, ha java da yok mu diyeceksin, var. Ama bazı API-kütüphaneler ile yapabiliyorsun. Ayrıca yorumlarda da python falan gördüm, hala dediğim gibi gui programlama yapacaksan IronPython gerekecek oda .NET framework'ün python ile birleşmiş hali yani C#'yi öğrensen fena etmezsin. Performans için de kodlamak istiyorum demişsin ozaman c++'ya bir göz at. O performans konularına gelmen çoook üzün süreler alabilir...
GUI Programlarında C# > Java (bunu Windows işletim sisteminde kodlama yapacağını düşünerekten yazdım.) :RpS_thumbsup: C++ hepsinden kullanışlı orası ayrı bişey...

Her neyse yanlışım varsa düzeltin, kendi fikirlerimi yazdım sadece..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.