Çözüldü C# xpath // Türkçe Karakter Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
61
İyi günler herkese , htmlagilitypack (xpath) ile veri çekerken Türkçe karakter sorunu yaşıyorum. Görselde işaretlediğim gibi " Ü , Ö , Ç " gibi harflerde sıkıntı çıkyıor " UTF8 " işe yaramıyor yardım edebilecek var mı ?

Kod:
WebClient client = new WebClient();
                client.Encoding = Encoding.UTF8;

nYg3YQ.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

StarDustt

Katılımcı Üye
2 Tem 2013
851
0
İstanbulCopy

Dostum utf-8 encoding kodun dogru calısıyor ama anlamadıgım kadarıyla eksik bir şekilde doğru calısıyor ı karakterlerini ğ vs. encode ederken ç,ü ve ö harflerini encode etmiyor. Diğer türlü atmadıgım takla da kalmadı farklı encodeler denedim dosyaya yazdım okudum encode ettim bana mısın demedi...Şöyle güzel olmayan ama işini görecek bir çözüm buldum, kodunu aşağıda bıraktıgım şekilde replace edersen çözülecektir.
Bu arada ilk yolladıgım parametrelerde birer bosluk bıraktım birleştirince forum onu otomatikmen dönüstürüyor.Kendin aradaki boslukları silersin.

Kod:
public static **** ParseEt(string address)
        {

WebClient nesne = new WebClient();
            nesne.Encoding = Encoding.UTF8;
            string reply = nesne.DownloadString(address);
            reply = reply.Replace("&# 231;", "ç");
            reply = reply.Replace("&# 252;", "ü");
            reply = reply.Replace("&# 246;", "ö");

Console.WriteLine(reply);
        }

benzer şekilde yine okunmayan karakterler için kendin replace eklersin zaten.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.