C# Yardım

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
Arkadaşlar iyi akşamlar benim için çok önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ben şuan C# yeni öğreniyorum ve öğrenmek için izlediğim videolarda form oluşturup formun içine datagridwiev tanımlayıp sql ile bağlanarak oraya veri tabanını listeleyebiliyorum fakat ilk defa şuan buluttaki bir veritabanından bilgi çekip formun içindeki dgw ye onu listeletmem lazım elimde örnek bir kaynak kodu var ama kafamı karıştıran kısım şu http web reguest ile bağlanıp json dosyasını çekiyor ben bunu nasıl yapılıcağını bilmiyorum program bir stok takip programı programın işleyişi veritabanı için kullanıcı adı şifre var bunun haricinde bir de firma kodu ve dönem var yazılan firma kodu ve döneme göre listeleme işlemi yapılıyor ben bunu nasıl yapıcağım kaynak koddaki notta bir servis çağırılıcağı ve bu serviste kontrol yapılıp ona göre listeleme işlemi yapması gerektiğini yazıyor özet olarak benim yapmak istediğim bir form oluşturup forma bir data grid wiev ekleyerek buraya bu cariyi listelemem lazım kaynak kodadaki login kodlarını console app projesine kopyalayıp yapıştırdığımda hata vermiyor ama clasa kopyaladığımda çalışmıyor ama benim öğrenmek istediğim neden bu kod yoluyla bağlantı kuruluyor benim izlediğim videoda farklı bir şekilde bağlantı kuruluyor benim amacım bir adet classa login kodu yazmak ve başka bi class da cariyi listeletmek yardımcı olursanız sevirim ve bu kısmı öğrenmek için hangi konu başlığını araştırmam lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.