c# yazılan bir projenin fazla bellek harcayarak kapanmasını önleme

Tcspy

Uzman üye
5 Eki 2019
1,038
103
TC
c# bir projem var belleği çok harcayarak yanıt vermiyor sürekli artıyor oran 5 gb olunca donuyor ve hataya düşüyor ne yapabilirim selenium sorunu

BySciaa

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
887
241
Root
Belleğin sürekli artması normal değil sonsuz döngüye mi giriyor program? Programın detayları nedir ne amaçlanıyor ona göre yardımcı olalım.

Tcspy

Uzman üye
5 Eki 2019
1,038
103
TC
Belleğin sürekli artması normal değil sonsuz döngüye mi giriyor program? Programın detayları nedir ne amaçlanıyor ona göre yardımcı olalım.
Biraz daha ayrıntı verebilir misin hocam ? Tam olarak hata kodu nedir.
selenium driver.quit(); yapmama rağmen böyle oluyor

Biraz daha ayrıntı verebilir misin hocam ? Tam olarak hata kodu nedir.

C#:
kaynak kod içerdiğinden kaldırıldı

Tcspy

Uzman üye
5 Eki 2019
1,038
103
TC
Task'dan mı sorun çıkartıyor Acaba?
task ve thread kulanıyorum

if (comboBox1.Text == "Pubiza.cs")
{
https.Checked = true;
if (radioButton1.Checked == true)
{
Log.ForeColor = Color.Green;

Thread th = new Thread(pub.pubth1);
th.Start();
}
}
tetikleyici bu tabi düzenli yazamadım

ekliyim

bu işaretli satırda debug hata veriyor nedeni formun donması olabilir ancak kodlarda sıkıntı yok 1 2 saat çalışıyor ancak mutlaka ya hata verir ya vs sthdio kapanır proje kapanır

task ve thread kulanıyorum

if (comboBox1.Text == "Pubiza.cs")
{
https.Checked = true;
if (radioButton1.Checked == true)
{
Log.ForeColor = Color.Green;

Thread th = new Thread(pub.pubth1);
th.Start();
}
}
tetikleyici bu tabi düzenli yazamadım

ekliyim

bu işaretli satırda debug hata veriyor nedeni formun donması olabilir ancak kodlarda sıkıntı yok 1 2 saat çalışıyor ancak mutlaka ya hata verir ya vs sthdio kapanır proje kapanır
projeyi dm den atsam bakacak var mı en azından neden olduğunu bileyim

Son düzenleme:

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Projeyi kodlaman bu kadar uzun sürmemişti be. 1 Aydır şu bellek işine çözüm arıyorsun ben konusunu görmekten bunaldım sen haftalardır çözemediğin için hiç mi bıkkınlık gelmedi, programı baştan yazsan bu kadar sürmezdi sanki. Hayır sorunun da o kadar spesifik ki projeyi inceleyip nerede ne oluyor bilmek lazım ki daha optimize çözümler sunalım. Sana kim nasıl bir iki satır kod ile çözüm sunsun ki? Nerede yanlış yaptığını dahi bilmiyoruz. Neredeyse sonsuz olasılık var optimize olmayan kod yazabileceğin. Hadi projeyi aldık diyelim bir de senin yazdığın kodları anlamaya çalışıcaz falan. Bedava kimse uğraşmaz bunla. Bana at projeyi, böyle bir üstünkörü göz gezdiririm. Çok karışıksa ve anlamazsam çok uzun zaman ayırıp tek tek incelemekle uğraşmam ama gözüme bir şey takılırsa bildiririm. Çok da bir şey bekleme ama benim de işim başımdan aşkın.

Bir de program ne programı? Genel hatlarıyla mantığını ve iş sürecini yazarsan çok güzel olur.

Son düzenleme:

Tcspy

Uzman üye
5 Eki 2019
1,038
103
TC
Projeyi kodlaman bu kadar uzun sürmemişti be. 1 Aydır şu bellek işine çözüm arıyorsun ben konusunu görmekten bunaldım sen haftalardır çözemediğin için hiç mi bıkkınlık gelmedi, programı baştan yazsan bu kadar sürmezdi sanki. Hayır sorunun da o kadar spesifik ki projeyi inceleyip nerede ne oluyor bilmek lazım ki daha optimize çözümler sunalım. Sana kim nasıl bir iki satır kod ile çözüm sunsun ki? Nerede yanlış yaptığını dahi bilmiyoruz. Neredeyse sonsuz olasılık var optimize olmayan kod yazabileceğin. Hadi projeyi aldık diyelim bir de senin yazdığın kodları anlamaya çalışıcaz falan. Bedava kimse uğraşmaz bunla. Bana at projeyi, böyle bir üstünkörü göz gezdiririm. Çok karışıksa ve anlamazsam çok uzun zaman ayırıp tek tek incelemekle uğraşmam ama gözüme bir şey takılırsa bildiririm. Çok da bir şey bekleme ama benim de işim başımdan aşkın.

Bir de program ne programı? Genel hatlarıyla mantığını ve iş sürecini yazarsan çok güzel olur.
ben zaten araştırıyorum çoğu proglemi çözdüm ancak birileri yardımcı olabilir mi diye baktım zaten projeyi kendi başıma kodladım ancak projede hatalar olmadık yerlerde olmaması gereken şekilde çıkıyor mesela orada hata vermesi inkansız ancak gece bırakıyorum sabah kalktığımda patlamış

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.