C# YouTube Lyrics Finder

emrecik09

Yeni üye
1 Ocak 2012
28
0
Selamün aleyküm,
Üniversitede boş zamanın verdiği enerjiyle youtube dışında bir yerden müzik dinleyemeyenler için geliştirdiğim uygulamamı paylaşıyım dedim.

Kullanımı: Uygulamayı çalıştırdıkdan sonra youtube a girin herhangi bir yabancı şarkıyı(vevo altında olması daha iyi) dinlerken ters tıklayın.
//NOT:Türkçe şarkılarında çoğunu bulabiliyor,ama bazılarında sıkıntı olabiliyor proje henüz bitmedi dahada gelişecek inşallah sizinde desteğiniz ile. Hata ve öneri kısmını kullanmayı unutmayın :)

ZJgyXo.gif

QWEdVj.gif

virüstotal:https://www.virustotal.com/tr/file/...276c2877295a2617f72ce72d/analysis/1444084114/
İndirme :https://mega.nz/#!LAdzGCiK!bUhbw0aEHWOwCPF6wXrEKgkp0s_5WWu7phc7Sk0Vh3w

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstadım vallahi ellerine sağlık..

Çok merak ettim, algoritmayı azıcık açar mısın?

Sanırım browser eklentisi değil, mouseclick için hook etmişsin, aktif pencereyi buluyor, pencere'nin title'ını okuyor, o da şarkının adını içeriyor, sondaki - Youtube'u siliyorsun, sonra formatını bildiğin bir siteden System.Net.WebClient ile çekiyorsun... Ama emin olamadım.. Daha kolay yöntemi var gibime geliyor..

Üstadım mümkünse genel itibari ile algoritmayı anlatsan?

Edit: Dayanamadım indirdim programını, decompile edip kodlarını inceledim. Düşündüğüm gibi önce getforegroundwindow, sonra getwindowtext kullanıyorsun.. azlyrics.com'u da gayet güzel çözüp oradan sözleri başarıyla almışsın. Kod yazışından anladığım kadarı ile çok aşırı deneyimli de değilsin ama algoritma yeteneğin daha başlarda olan biri için gerçekten şahane.

Ayakta alkışlıyorum.

Son düzenleme:

emrecik09

Yeni üye
1 Ocak 2012
28
0
Üstadım vallahi ellerine sağlık..

Çok merak ettim, algoritmayı azıcık açar mısın?

Sanırım browser eklentisi değil, mouseclick için hook etmişsin, aktif pencereyi buluyor, pencere'nin title'ını okuyor, o da şarkının adını içeriyor, sondaki - Youtube'u siliyorsun, sonra formatını bildiğin bir siteden System.Net.WebClient ile çekiyorsun... Ama emin olamadım.. Daha kolay yöntemi var gibime geliyor..

Üstadım mümkünse genel itibari ile algoritmayı anlatsan?

Edit: Dayanamadım indirdim programını, decompile edip kodlarını inceledim. Düşündüğüm gibi önce getforegroundwindow, sonra getwindowtext kullanıyorsun.. azlyrics.com'u da gayet güzel çözüp oradan sözleri başarıyla almışsın. Kod yazışından anladığım kadarı ile çok aşırı deneyimli de değilsin ama algoritma yeteneğin daha başlarda olan biri için gerçekten şahane.

Ayakta alkışlıyorum.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Kendi çabamla öğrendim herşeyi sanırım benim sorunum algoritma da çok iyi değilim sadece çözüm bulmam çok iyi. Deneyimlide değilim sadece çok okuyorum araştırıyorum. Hataları eksikleri önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.
edit: Projeme bir baktımda kodlama kısmında pek düzen sahibi değilim kendi anlıyacağım şekilde yazıyorum :D

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Öncelikle çok teşekkür ederim. Kendi çabamla öğrendim herşeyi sanırım benim sorunum algoritma da çok iyi değilim sadece çözüm bulmam çok iyi. Deneyimlide değilim sadece çok okuyorum araştırıyorum. Hataları eksikleri önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.
edit: Projeme bir baktımda kodlama kısmında pek düzen sahibi değilim kendi anlıyacağım şekilde yazıyorum :D

Algoritma dediğim o zaten.. Probleme bakıp; "bilgisayar bunu nasıl çözer" deyip bunu mükemmelen uygulamak.. Deneyim kazanılır, önemsiz. Bilgi internetten bakılır, önemsiz. Ama algoritmayı güzelce çıkarabilmek çok önemlidir.

Ankara veya İstanbul'da isen, mezun olduğunda haberleşelim. Staj ihtiyacın varsa ve Ankara'da isen - İstanbul'da kendi şirketim harici pek tanıdığım kalmadı - özgeçmişinde güzel duracak bir staj da ayarlayabilirim.

emrecik09

Yeni üye
1 Ocak 2012
28
0
Algoritma dediğim o zaten.. Probleme bakıp; "bilgisayar bunu nasıl çözer" deyip bunu mükemmelen uygulamak.. Deneyim kazanılır, önemsiz. Bilgi internetten bakılır, önemsiz. Ama algoritmayı güzelce çıkarabilmek çok önemlidir.

Ankara veya İstanbul'da isen, mezun olduğunda haberleşelim. Staj ihtiyacın varsa ve Ankara'da isen - İstanbul'da kendi şirketim harici pek tanıdığım kalmadı - özgeçmişinde güzel duracak bir staj da ayarlayabilirim.

Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için. Aydında yaşıyorum mezun olduğumda nasip olursa staj için kapınızı çalabilirim..

IIMyErenII

Üye
24 Haz 2009
77
0
Çalıştıramadım.Ters tıkla dediğin olay ne ? sağ veya sol tıklamaysa bende çalışmadı.

emrecik09

Yeni üye
1 Ocak 2012
28
0
Çalıştıramadım.Ters tıkla dediğin olay ne ? sağ veya sol tıklamaysa bende çalışmadı.

Çalıştıramadım derken ? yönetici olarak açmayı deneyin daha sonra youtube a girip tekrar deneyin.
Hangi browser u kullanıyorsunuz ?

Edit:proje chrome üzerine dayalıydı. Chrome da deneyiniz.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.