Cain & Abel Kullanımı ~ #ATABÖRÜ #StajyerAsistanKulübü#

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Not : herşeyden önce antivüsülerinizi herşeyi kapatınız .

Merhaba, arkadaşlar bu konumda sizlere Cain & Abel nedir nasıl kullanabiliriz onu anlatacağım : hemen başlayalım :

Qam2NA.png

Nedir bu Cain & Abel : ? Cain & Abel Microsoft İşletim Sistemleri için bir şifre kurtarma aracıdır. :) günümüzde bu araç kullanılan bir araçtır. :) Ağları koklayarak, Sözlük, Brute-Force ve Cryptanalysis saldırılarını kullanarak şifrelenmiş parolaları kırma, VoIP konuşmalarını kaydetme, şifreli şifreleri çözme, kablosuz ağ anahtarlarını kurtarma, parola kutularını açma, önbelleğe alınmış parolaları çözme ve yönlendirme çözümleme gibi çeşitli şifrelerin kolayca kurtarılmasını sağlar protokolleri. :) Program, az çaba harcayamayacak herhangi bir yazılım zayıflığı veya hatadan yararlanmamaktadır. Protokol standartlarında, kimlik doğrulama yöntemlerinde ve önbellek mekanizmalarında bulunan bazı güvenlik unsurlarını / zayıflıklarını kapsar; ana amacı, çeşitli kaynaklardan alınan şifrelerin ve kimlik bilgilerinin basitleştirilmiş kurtarılmasıdır, ancak aynı zamanda bazılarını da gönderir. :)

Cain & Abel, ağ yöneticileri, öğretmenler, güvenlik danışmanları / profesyonelleri, adli personel, güvenlik yazılımı satıcıları, profesyonel penetrasyon testi ve etik nedenlerle kullanmayı planlayan herkes için yararlı olacağı umuduyla geliştirilmiştir. :)

on sürüm daha hızlıdır ve anahtarlamalı, Ve LAN'larda ve Adam-in-the-The-Middle saldırılarında koklamayı sağlayan APR (Arp Poison Routing) gibi birçok yeni özellik içerir. Bu sürümdeki sniffer, SSH-1 ve HTTPS gibi şifreli protokolleri de analiz edebilir ve çok sayıda kimlik doğrulama mekanizmasından kimlik bilgilerini yakalamak için filtreler içerir. :)

Şimdi gelelim programın kurulumuna :

W6Ggny.png

WD9Wgm.png

Anlıyorum, ve devam etmek istiyorum yazısından sonra

Downlaod Now yazısına tıklayarak indirebilirsiniz :

Ve gördüğünüz gibi, programımız inmeye başladı :

3zj2v0.png

W6Ggny.png

Programı normal olarak next next diyerek kurulumu yapalım. :)

W6Ggny.png

RD9E17.png

Anlaşmayı kabul edelim ve Next diyerek devam edelim :

W6Ggny.png

oV8nj9.png

Z3Q2ZV.png

pn8vXr.png

7DXPEv.png

Fnish dedikten sonra bir dosya yüklüyor onu bekliyoruz.

W6Ggny.png

lZr92b.png

Dosya yüklemesi bittikten sonra bize böyle bir uyarı veriyor "Dont İnstall" deyip devam edelim. :)

W6Ggny.png

7DXPEW.png

Uygulamayı açtıktan sonra, karşınıza bir uyarı gelecektir Antivirüsünüzü kapatın demek istiyor kapatalım yoksa programımız silinir.

W6Ggny.png

VDX6lZ.png

Resimde işaretlediğim gibi yapınız radyasyon simgesine basın yoksa sonraki işlemlerde hata alırsınız.

Ve Sonra "Siniffer" Kısmına gelelim. sağ tıklayıp "Scan
MAC Addresses" kısmına tıklayalım. :)

W6Ggny.png

LDgEao.png

Karşımıza böyle bir kısım geliyor "All Test" kısmına basıp "OK" tuşuna basıyoruz orayı mouse ucuyla gösterdim.

W6Ggny.png

LDgEaZ.png

Burda biraz beklememiz gerekiyor tarama işlemi gerçekleşiyor.

W6Ggny.png

7DXPkN.png

Tarama işlemi bitikten sonra karşımıza böyle bir ekran geliyor ben hedefimi seçip Altta olan Apr butonuna basıyorum :

Yani şu buton :

lZr9kJ.png

Sonra ise yukarıda olan + butonuna basıyoruz.

W6Ggny.png

vP8RE4.png

Sonra ise karşımıza böyle bir kısım geliyor aynı fotoğraftaki olan yaptığım işlemin aynısını yapıyoruz.

W6Ggny.png

7DXPkY.png

Evet karşımıza Kullanıcı geldi. :)

Ama şuan aktif değil aktifleştirmek için aşağıdaki fotoğrafta olan işaretlemiş olduğum butonları kaldırıp yeniden tıklıyoruz.

W6Ggny.png

VDX6Vv.png

nlm27V.png

Ve aktifleşti. :) "Poisoning" yazısından anlayabilirsiniz. :)

Bundan sonra bekliycez biraz sabır istiyor. :)

Evet arkadaşlar gerekli buton aktif oldu şimdi burda üstüne tıklayıp "Passwords" Kısmına tıklıycaz. :)

W6Ggny.png

r18RQ3.png

Ve sonra ekranda gösterdiğim gibi "HTTP" Kısmına geliyoruz ve biraz bekliyoruz ve kullanıcının girdiği şeyleri görebiliriz.

Evett arkadaşlar kullanıcının neler yaptığını görebiliriz aynı ekranda gösterdiğim gibi. :)

W6Ggny.png

g6Vy55.png

kullanıcının daha fazla eriştiği neler varsa ekranınıza gelecektir zaten. :)

bu konu burada bitmiştir

eleştirmeyi unutmayın iyi forumlar... :)

Son düzenleme:

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Ellerinize, emeginize sağlık. Zamanında ne olduğunu çok merak ettiğim bir programdır kendisi. ( Birçok, buton bulunduğu için dikkatimi çekmişti. )

Son düzenleme:

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken

Teşekkürler. :)

Emeğine sağlık dostum. Detaylı ve açıklayıcı olmuş. :)

Teşekkürler Dostum. :)

Ellerinize, emeginize sağlık. Zamanında ne olduğunu çok merak ettiğim bir programdır kendisi. ( Birçok, buton bulunduğu için dikkatimi çekmişti. )

Teşekkürler Dostum Aynen Çok Kafa Karıştırıcı. :)

Ellerin sağlık BÖRÜ güzel konu :))

Teşekkürler Sağol. :)

Elne salık dostum )

Teşekkürler Dostum. :)

Emeğine sağlık.

Teşekkürler Komutanım. :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.