Çalınan Instagram Hesabını Nasıl Kurtarabilirim?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,402
119
2,590
Merhaba, bu tür durumlarda öncelikle yapmanız gerekenler şunlardır;

- En basit yoldan şifremi unuttum diyerek işe başlayabilirsiniz.
- Ardından, hesaba bağlı olan telefon numarası ve mail adresine erişiminin var mı diye kontrol edin.
- Her ikisine de erişim varsa onay kodu yollayıp geri alabilirsiniz. Diyelim ki her iki giriş seçeneği değişti peki, bu durumda ne yapacaksınız?

- Instagram yardım merkezine giderek hesabım çalındı diye bunu izah edebilirsiniz. Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için sizden selfie videosu isteyecektir. Bunu neden yapıyorlar?

"Fotoğraflar ve kimlikler üzerinde dijital olarak oynanabildiğinden Instagram, kimliğinizi doğrulamak için selfie videoları kullanır. Başınızı farklı yönlere çevirmenizi isteyen bir selfie videosu kullandığımızda gerçek bir kişi olduğunuzu teyit ederiz. Selfie videoları, kimlik sahtekarlıklarını ve diğer kötüye kullanımları önlememize yardımcı olur."

Bu iki iş günü içinde gerçekleşir. Hesabın size ait olduğunu teyit ederlerse mail adresinize bir bağlantı yollayacaklardır. Bu sayede hesabı geri alabilirsiniz.

lazum61

Yeni üye
28 Haz 2023
9
3
Dediğim gibi Mailden şifremi sıfırlıyorum ardından bende 6 haneli kod istiyor ama o ne Telefonuma ne Mailime gelmiyor o kodu ben yapmadım

Ghostxpe

Yeni üye
4 Haz 2023
12
1
10
Instagram Hesabım calındı.. tekrar alma Şansım varmı?
Şifremi Unuttum" seçeneğini kullanın: Instagram'a giriş yapmaya çalıştığınızda, "Şifremi Unuttum" seçeneğini kullanarak hesabınızı kurtarmaya çalışın. Bu seçenek genellikle e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir şifre sıfırlama bağlantısı veya kodu gönderecektir. Bu yöntemle hesabınıza yeniden erişebilirsiniz Efendim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.