Canlı Yayın Yapma Programı (Destek)

REDSOL

Üye
17 Eyl 2012
144
0
AqLQGB.png

Merhaba arkadaşlar,yukarıdaki gibi canlı yayın programı yapmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. Bir türlü çözemedim,kaynak bulamadım. NBA maçları yayınlacağım bu programın içeriğini bir hosttan çekeceğim. Bu sayede programın içerisindeki yayını istediğimde değiştirebileceğim.

Yardımlarınızı bekliyorum. Hazır kod olabilir.... Teşekkürler.

kasastura1

Uzman üye
2 Ocak 2012
1,454
0
ℂ⋆ тüякιує ℂ⋆
Programa visible'si false olan bir textbox eklersin.
Progarmın load özelliğine bir host uzantısındaki stringi o textbox'a indirmesini söylersin bunu timerin içine yazıp loada timer1.Start() yazdığında program açıldığında textboxa o link indirecektir.
Sonra bir webbrowser koy ve Form loada aynı şekilde;

webBrowserIsmi.Navigate(textBox1.Text); - C#
webBrowserIsmi.Url = New Uri(textBox1.Text) -- VB.Net

Yazarsan program her açıldığında hosttaki linke gider programın tüm kullanıcılarında geçerlidir bu. Webbrowserin boyutunu ve yayin linkini ayarlamak sana kalmış kolay gelsin :)

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Aslında farklı bir yolu var ki çoğu canlı tv programı öyle yapılıyor.
bedava bir hosting al. hostinge .html veya .php şeklinde nba maçını sitede tam ekran izlenecek bir biçimde kaydet.
Mesela şurdaki gibi: All In One
sonra forma webbrowser ekle (geckofx olmasını tavsiye ederim) webbrowserın navigatesine linki yaz işlem olacaktır :) böylece sen site üzerinden değişiklik yaptığında otomatik olarak programdan da yayın değişmiş olacak.
bende bir izleme sitesi yapıyorum ama bu aralar bıraktım sınavlardan dolayı. takıldığın yerde sorabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.